Artysta z rejonu: Toruń

Okładka i info

Dane

  • MuzykaRobert Madziarz
  • TekstPaweł Jabłoński
  • ProdukcjaRobert Madziarz
  • Mix / MasterPaweł Szcześniak
  • Premiera10.05.2024
  • ISRCPL96P2400042
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

“Dostałem czas” to nowy singiel, ukazujący kolejne oblicze wokalisty!

Radosny utwór o śmiercionośnym dusicielu. Paweł Jabłoński szczerze o najtrudniejszej z walk.

“Dostałem Czas” to popowa propozycja z rockowym zadziorem, która rządzi się swoimi prawami. Jej specyfika jest nierozerwalnie związana z przekazem, więc w sposób bezpośredni nawiązuje do opowieści w niej zawartej. Artysta ,,przechodzi(ł)’’ nowotwór, nie tak dawno, bo trzy lata temu został u niego zdiagnozowany chłoniak złośliwy śródpiersia. Półtora roku później ta piosenka była już gotowa do wydania, jednakże leżała w szufladzie. Czy podnosi na duchu? Tego dowiemy się odsłuchując i oglądając stworzony do niej klip.

Musiałem odczekać, dojrzeć do oddania siebie, wylania swojej historii, odrobiny łez… do pokazania walki i magii, jaka się wówczas rozgrywała w moim życiu. Ludzie nie chcą smutku, …świat nie wierzy łzom… – jak śpiewał Pan Janusz Laskowski, dlatego w mojej piosence przeważa radość oraz charyzma. Taka charyzma jaka mnie prowadziła przez niełatwy okres chemioterapii, radioterapii. Tylko z silną głową i wiarą można go pokonać. Co mnie wyróżnia? Wyróżnia mnie prawda, doświadczenie w niej, a doświadczenie to blizny i siniaki – co za tym idzie – emocje. Trochę ich nazbierałem. Szczerość. I chyba także to, że kocham i szanuję ludzi, wspieram potrzebujących, dzieci, chorych. Wiem jak to jest gdy Ci się obsuwa grunt spod nóg. Wierzę w Tego który jest nad nami, dlatego nigdy nie przechodzę obojętnie… Można powiedzieć – jaki to ma związek z muzyką? – dla mnie, doskonały, gdyż muzyka powinna być “jakaś” z naciskiem na to wszystko, o czym wspomniałem. Plan na przyszłość mam prosty: ŻYĆ SZCZĘŚLIWIE – dodaje Paweł.

Paweł Jabłoński to piosenkarz pochodzący z Tokarni koło Kielc, autor tekstów i melodii wokalnych do własnych utworów. Nagrywa i wydaje od 2015 roku, niegdyś lider zespołu rockowego Miasto Nocą, nagrywał też w duecie i trio – z tych projektów powstało 10 utworów które nadal można znaleźć i posłuchać w sieci.

Artysta obecnie skupia się na solowej twórczości, współpracując z kilkoma producentami muzycznymi, m.in. Erivą, Robem Gitarnikiem, Pawłem Szcześniakiem czy Rafałem Tarłowskim. Swój pierwszy solowy utwór o tytule “Tobą tak” wydał 21 stycznia 2020 roku, później znalazł się on na jego Epce “Tobą”. Na życzenie 3 ligowego klubu piłkarskiego, Lechia Sędziszów Małopolski, Paweł wraz ze swoim producentem Erivą nagrał Hymn, który jest grany na wszystkich meczach domowych klubu. W Radiu Rekord Świętokrzyskie singiel Pawła “Powiedz” dotarł do pierwszego miejsca na liście przebojów i utrzymał się na szczycie przez dwa tygodnie. Teraz na swoim koncie posiada osiem utworów utrzymanych w gatunku pop i dwa klubowe remiksy tych piosenek. Jego najpopularniejszy utwór “Wakacyjny Sen” zgromadził już przeszło 120 tysięcy wyświetleń teledysku na platformie YouTube i kilkanaście tysięcy na innych platformach cyfrowych. Mimo choroby nowotworowej jaka go dotknęła i z jaką się zmaga, nie zrezygnował z muzyki i marzeń o wielkich scenach.
Na co dzień Paweł Jabłoński jest kelnerem, mężem i ojcem. Interesuje się sportami siłowymi, skokami narciarskimi i odrobinę piłką nożną. Uwielbia góry, a jego hobby jest zbieranie monet, otwieraczy metalowych oraz łyżeczek.

Social media artysty:
Instagram: instagram.com/paweljablonski_pj_
Facebook: facebook.com/paweljablons…