Kasia jest finalistką konkursu Twoje 5 minut RMF FM

Singiel (Radio)

Posłuchaj więcej naszych singli

Teledysk

Artysta z rejonu: świętokrzyskie / małopolskie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaKrzysztof Walas, Kasia Walas, Adrian Gwoździowski
  • TekstKasia Walas, Adrian Hrabia Markiewicz
  • WydawcaID Records

Informacje o tym singlu

Ambitna, ale jednocześnie szybko trafiająca do słuchacza piosenka utrzymana w stylistyce pop z elementami R&B i funku, z soulowo brzmiącą barwą głosu Artystki.

Debiutancki singiel Kasi Walas – laureatki jednej z edycji konkursu Twoje 5 minut RMF FM – w popowej, wpadającej w ucho, energicznej piosence porusza temat niezwykle bliski w aktualnych czasach – jest otwartą krytyką wizji codziennej gonitwy za sukcesem. Artystka zachęca do życia, które wychodzi poza ramy oraz zwraca uwagę, że realne życie celebrytów jest zupełnie inne, niż odczucia z treści publikowanych w  social mediach.

Śledząc celebrytów bądź inne znane osoby popularne w social mediach, nie jest trudno o zakłamanie rzeczywistości. Piękne zdjęcia, luksusowe podróże, wytworne restauracje… wszystko to sprawia wrażenie, że ci ludzie żyją w przysłowiowej bajce. Gdy jednak zagłębimy się w to, jak owa bajka wygląda od podszewki, szybko okazuje się, że “real-life” jest dość daleki od tego, co obserwujemy na kolejnych zdjęciach na instagramie. Fotki zdarza się przygotować na pokaz, podróże bywają z przymusu wynikającego z kontraktu a pyszne posiłki w restauracjach to czasem tylko sekundy aby spełnić obowiązek wynikający z ulokowania produktu w poście. Zderzenie z rzeczywistością celebrytów dla wielu z nas mogłoby okazać się bolesne, dlatego Artystka przestrzega, że ich dobrobyt i uśmiech bywają tylko pozorem i nie warto w tym kontekście ubolewać nad swoim losem… wręcz przeciwnie! 

Pisząc słowa mojego debiutanckiego singla “Zegar” miałam na myśli całe to szaleństwo idealnego, social mediowego świata, gdzie wszystko robimy pod publikę, a tak naprawdę stoimy w miejscu, bo życie realne jest zupełnie inne niż w oczach zwykłego odbiorcy” – tak o swojej piosence mówi Artystka. Singiel nie koncentruje się jednak na bezwzględnej krytyce problemu poruszonego przez Artystkę. Kluczowe jest jego rozwiązanie – Artystka zachęca by przejrzeć na oczy, nie oglądać się na innych i… czerpać z życia. “Nie wszystko stracone, zawsze możemy odmienić nasz los. “Czas ucieka, wyjdź poza ramy codzienności i… żyj! Przytul swe życie, nie mów mu PASS! Nagroda przyjdzie, wyczekuj dnia…– argumentuje w tekście swojej piosenki.

“Zegar” wpada szybko w ucho. Gitara podkręca tempo, fortepian dodaje klasy melodii a całość utrzymana jest w dość szybkim tempie, zapewniającym dobrą energię dla słuchacza. To ambitna, ale jednocześnie szybko trafiająca do słuchacza muzyka utrzymana w stylistyce pop z elementami R&B i funku, co wraz z soulowo brzmiącą barwą głosu Artystki sprawia, że “Zegar” ma szansę trafić do uszu różnych odbiorców, którzy zwracać mogę uwagę na odmienne, ale ważne dla każdego z nich, aspekty tej samej piosenki.

Kasia Walas to wokalistka i autorka tekstów. Jest finalistką i jedyną laureatką czwartej edycji konkursu “Twoje 5 minut RMF FM”. Artystka została też wyróżniona w “Szansie na sukces” i to właśnie od tego momentu postanowiła, aby oprócz śpiewania w zespole coverowym, podjąć działania w kierunku powstania jej debiutanckiego singla. Ten, choć zadebiutował już latem, w ostatnim czasie zwraca coraz większą uwagę internautów, a nawet stacji radiowych. Taki stan rzecz sprawił, że poniesiona sukcesem Artystka pracuje już nad kolejną piosenką, jednocześnie poszerzając swoje grono fanów, wciąż zyskującym na popularności debiutem singlowym.

Social media Artystki:

  • instagram: mrs.walas