Artysta z rejonu: wielkopolskie / łódzkie / Turek

Okładka i info

Dane

  • MuzykaMagdalena Lasota
  • TekstMagdalena Lasota
  • ISRCPL-96P-22-00006
  • WydawcaID Records
  • DystrybucjaAgora

Informacje o tym singlu

Popowy i bardzo rytmiczny, dla szerokiego grona odbiorców utwór z życiowym tekstem na temat wagi pracy i możliwych konsekwencjach sukcesów zawodowych.

Do singla dostępny jest fabularny, z humorystycznymi akcentami teledysk.

Laureatka konkursu “Twoje 5 minut w RMF FM” oraz autorka m.in. świątecznego hitu “Świąteczny Czas” przedstawia swój singiel “Korpoświat” promujący nadchodzącą na wiosnę płytę wokalistki. Magda proponuje tym razem hitowy, błyskawicznie wpadający w ucho rytmiczny utwór… o życiu. Trudy pracy w korporacji mają swoje pozytywne konsekwencje, a czy warto o nie walczyć – tu każdy może odpowiedzieć inaczej i z takim życiowym dylematem Artystka nas w “Korpoświecie” pozostawia.

To już trzeci singiel Magdy po rozpoczęciu współpracy z wytwórnią ID Records. Wcześniej mogliśmy usłyszeć mocny na video i w przekazie, popowo-alternatywny utwór “Inferno”, a podczas minionych świąt na antenach wielu stacji radiowych i w Internecie rozbrzmiewał hit “Świąteczny Czas”. “Korpoświat” to propozycja bardzo radosna, pełna pozytywnej energii z prawdziwie życiowym tekstem. Artystka zmaga się na co dzień z “wyścigiem szczurów” w korporacji aż w końcu osiąga upragniony cel – awans i solidną podwyżkę, pozostając jednak w tym wszystkim wciąż sobą. Na koniec jednak zadaje pytanie – każdemu z nas – “czy ten korpoświat jest tego wart”, kończąc: “zdecyduj sam!”. Nie ma tu dobrej ani złej odpowiedzi – to decyzja – po prostu – każdego z nas z osobna.

 

MAGDALENA LASOTA O SWOJEJ PIOSENCE:

Piosenka opowiada o blaskach i cieniach pracy w korporacji. Z jednej strony pokazuję, że jest to ciężki „kawałek chleba”, a z drugiej, że ciężka praca popłaca. Śpiewam bez koloryzowania o tym jak faktycznie wygląda codzienność ludzi pracujących w tej branży. i Nie jest to życie usłane różami, ale jak potem widzimy efekty i jest to jeszcze wynagrodzone fajną sumą na koncie to chce się to robić. Człowiek się nakręca!

W przeciwieństwie do poprzedniego utworu – “inferno”, “Korpoświat” to żywy, energiczny i bardzo szybko wpadający w ucho utwór. W zasadzie od samego początku jest dynamicznie, a po usłyszeniu refrenu nowy singiel Magdy zostaje w głowie przez długi czas. Gitarowe, przypominające pop-rock brzmienia otoczone są dużą dawką elektroniki z wyraziście zarysowaną perkusją, która podkreśla szybkie tempo utworu jak i jego przesłanie. Jeśli chcemy coś osiągnąć, praca w korporacji nie pozwala na chwilę wytchnienia. Sytuację tą obrazuje tempo “Korpoświata” jak i jego tekst – w piosence aż czuć harówkę, z którą zmaga się bohaterka, ale pracę tą widzimy także z pozytywnej perspektywy jak i jej konsekwencje. 

MAGDALENA LASOTA O PRZEKAZIE UTWORU:

Chcę obalić stereotyp, że praca w korporacji niszczy. Oczywiście wymaga wielu poświęceń, ale potrafi dawać też dużo satysfakcji. Popularnie nazywany wyścig szczurów może być zdrową konkurencją, dzięki której się rozwijamy. Wszystko zależy od podejścia. Nie możemy zakładać, że każdy z naszych kolegów tylko czeka aż się potkniemy, żeby wspiąć się po naszych plecach  po szczeblach kariery. To są naprawdę wyjątki. Miałam okazję pracować przez pewien czas w korporacji, więc wiem o czym mówię. Natomiast prawdą jest też to, że do takiej pracy trzeba mieć odpowiednie predyspozycje. Nie każdy dobrze czuje się pracując np. pod presją czasu, a niestety tego często wymagają różne projekty.

Teledysk stanowi uzupełnienie utworu, bezpośrednio obrazując co Artystka miała na myśli. Bywa humorystycznie, ale przede wszystkim życiowo. Szybkie śniadanie, wyścig szczurów, upragniony awans… w video czujemy emocje, które targają pracownikiem korporacji od początku kariery, ale też jego radość, gdy cel uda się osiągnąć. Luksusowy samochód, zmiana stylu i statusu życia są tu namacalną konsekwencją. Teledysk obrazuje życiowe sytuacje, sinusoidalne relacje jakie towarzyszyć mogą nam z szefem czy też kolegami z pracy a ostatecznie stawia widza przed moralnym dylematem, na który każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam. “Zależało mi na tym, żeby rzetelnie pokazać plusy i minusy pracy w korporacji a nie opowiadać się po żadnej ze stron. Odbiorca sam musi zdecydować co o tym wszystkim myśli.” – tłumaczy .

O MAGDZIE:

Magdalena Lasota jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Posiada barwę głosu, który szlifowała pod okiem największych autorytetów – Elżbiety Zapendowskiej, Mietka Szcześniaka, a także Kuby Badacha.  Godna uwagi jest barwa głosu Artystki, która pozwala jej tworzyć w różnorodnych stylistykach i taka też będzie płyta “Pamiętnik”, która ukaże się na wiosnę tego roku. Artystka zapowiada życiowe teksty z przekazem jednak to, w jakim sposób zdecyduje się na ich przedstawienie jest zaskakujące, także w kontekście zróżnicowania stylu muzycznego każdego z utworów – “Nie lubię szufladkowania” – określa wprost Artystka, czemu da wyraz na swojej płycie. Jesienią ukazał się jej singiel “inferno”, w święta rozbrzmiewał “Świąteczny Czas”, a teraz debiutuje zapowiadający krążek Artystki – “Korpoświat”.

Artystka na co dzień jest nauczycielką śpiewu i emisji głosu, należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Trenerów Wokalnych. Pasjonuje się też turystyką, jej marzeniem jest odbyć podróż dookoła świata. 

Social media Artysty:

  • Instagram: magdalenalasotamusic
  • facebook: Magdalena Lasota Music