Artysta z rejonu: Gorzów Wlkp

Okładka i info

Dane

  • MuzykaPatrycja Kałużna
  • TekstPatrycja Kałużna
  • ProdukcjaDEL8, Piotr Nawotczyński
  • Premiera27.10.2023
  • ISRCPL96P2300076
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

Nowoczesny pop z radiowym potencjałem – czyli najnowszy utwór Patrycji Kałużnej!

Świetny wokal w połączeniu z nieco kontrowersyjnym, współczesnym tekstem.

“Laleczka” to najnowszy utwór Patrycji Kałużnej w popowych klimatach, o ciekawej tematyce i przepięknej barwie głosu wokalistki!

Utwór opowiada o wyidealizowanej współczesności – o tym jak biegniemy za kanonami piękna, zatracając w tym siebie. Autorka chciałaby, aby ten utwór przypominał o tym, że bycie „innym” wcale nie jest takie złe.

Przygoda Patrycji z muzyką rozpoczęła się już w wieku sześciu lat, kiedy rodzice wysłali ją do szkoły muzycznej. W 2019 roku Artystce udało się ukończyć szkołę muzyczną 1 i 2 stopnia w klasie skrzypiec. Gra na skrzypcach, pianinie, śpiewa, pisze teksty i komponuje. Muzycznie wszystko od podstaw stara się tworzyć sama. Aktualnie w serwisie YouTube można znaleźć trzy utwory Patrycji. Wokalistka pracuje również nad swoją debiutancką płytą – nie zabraknie na niej wolniejszych, ale i szybszych numerów. Wszystkie oparte będą na miłości: tym jaka jest, była lub jaka mogłaby być.

Na co dzień Patrycja prowadzi prywatną szkołę muzyczną w Gorzowie Wielkopolskim. Praca z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi pochłania większość jej czasu, ale radość jaką widzi w oczach innych kiedy udaje im się wykonać coś wcześniej niemożliwego, nadaje sens temu co robi i sprawia, że po prostu kocha swoją pracę. Dodatkowo Artystka gra na skrzypcach w zespole muzycznym w teatrze. Miała przyjemność współpracować m.in. z Arturem Barcisiem nad jego sztuką opartą na utworach Marka Grechuty, pt. „Świecie nasz”. Poza muzyką lubi aktywnie spędzać czas. Uważa, że w poszerzaniu swoich umiejętności wokalnych pomaga jej sprawność fizyczna. Poza tym nie wyobraża sobie swojego życia bez towarzystwa psów!

Social media artystki:

Instagram: instagram.com/p.kaluzna/

Facebook: facebook.com/www.pkaluzna