Artysta z rejonu: Lublin

Okładka i info

Dane

  • MuzykaArkadia Cieślińska
  • TekstArkadia Cieślińska
  • Produkcjaghost
  • Mix / MasterDEL8
  • Premiera06.12.2023
  • ISRCPL96P2300092
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | Ingrooves

Świąteczno-radiowy pop w radosnym akompaniamencie!

Utwór z autorską melodią i tekstem Artystki.

Utworem “Magia Świąt” Artystka chciałaby przypomnieć wszystkim, co tak naprawdę jest ważne w Świętach. Miłość, dobroć, bliskość i radość z tego, że możemy spędzić je wśród osób, które nas kochają. Dlatego w jej utworze można usłyszeć słowa: “Całą Magię Świąt tworzymy sami otwierając serca drzwi…”.

Często to jak odczuwamy Święta jest też wynikiem naszego zachowania względem innych i wcześniejszego nastawienia do tego okresu w roku. To od nas zależy czy Święta będą miały swój czar czy nie – dodaje Arkadia.

Swoją twórczością chciałabym poruszać w ludziach emocje, o których zapomnieli lub o których istnieniu nie zdawali sobie sprawy. Piosenkarka pragnie, by każdy w jej muzyce odnalazł jakąś cząstkę siebie, dlatego szczególną wagę przywiązuje do warstwy tekstowej swoich piosenek. W każdej z nich są ukryte jej przemyślenia, historie z życia osobistego lub osób, które są najbliżej Artystki każdego dnia.

Arkadia to wokalistka i autorka tekstów. Absolwentka kierunku “Muzykologia” oraz “Bezpieczeństwo Narodowe” KUL. Wyróżnia się mocnym głosem o szerokiej skali i wyjątkowej barwie. Jest osobą pełną miłości do muzyki i zaangażowaną w każdy projekt, w jakim ma możliwość brać udział. Muzyka grała jej w duszy od dziecka, ale dopiero w 2020 roku jej wokalny talent ujrzał światło dzienne na szerszą skalę, gdy postanowiła opublikować na swoim kanale YouTube pierwszy cover. Laureatka nagrody “Akant Przedsiębiorczości” w kategorii “Młody Wirtuoz”. Zwyciężczyni “Debiutów Tygodnia” stacji Inne Radio. Finalistka plebiscytu „Wokalista Roku” organizowanego przez portal Wasza Scena Muzyczna. Finalistka Festiwalu „Piosenka Przekracza Bariery” w Koninie. Uczestniczka XVIII i XIX edycji Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach. Ma za sobą występy telewizyjne, a także występ na PGE Narodowym podczas Wielkiego Grania. Obecnie pracuje nad nowymi autorskimi utworami.

Swoją najbliższą przyszłość wiąże z pracą nad materiałem na debiutancką płytę. Znajdą się na niej utwory dotykające różnych tematów. Od miłości czy przyjaźni zaczynając, a kończąc na tych najbardziej mrocznych sferach. Już teraz mogę zagwarantować, że skrajnych emocji w niej na pewno nie zabraknie! – obiecuje Artystka.

Chociaż muzyka jest miłością numer jeden Arkadii i wypełnia obecnie dużą część jej dni, inne formy pracy twórczej również nie są jej obce. Coraz częściej sięga do swoich zapisków sprzed lat i chętnie w przyszłości złoży je w humorystyczną powieść.