Artysta z rejonu: Ełk / Warmińsko-mazurskie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaAgata Trawczyńska, Marcin Pyciak
  • TekstTomasz Trawczyński
  • Produkcjaghost
  • Premiera10.08.2023
  • ISRCPL96P2300060
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | Ingrooves

Informacje o tym singlu

Agata Trawczyńska zaskakuje kolejnym szczerym i chwytliwym singlem!

Dojrzały i wyrazisty wokal Artystki w połączeniu z popowym akcentem.

“Nie muszę” to najnowszy singiel wokalistki, która całkiem niedawno zadebiutowała utworem “Sztuczne twarze”. Po melodyjnym i radiowym początku kolejny numer z pewnością nie zawodzi – jest rytmiczny, wciągający i utrzymany w klimatach współczesnego popu, z delikatną nutą muzyki disco.

Utwór opowiada o gonitwie dzisiejszych czasów – o tym, że nie nadążamy za codziennością i często również za nami samymi, próbując dorównać trendom czy oczekiwaniom innych ludzi, czasami bardzo wbrew sobie i ponad nasze możliwości. Autorka przekazem chciałaby sprowokować odbiorcę do zatrzymania się w tym całym pędzie świata, jak i do próby czerpania przyjemności z małych, przyziemnych rzeczy.

“Nie muszę ciągle biec, nie muszę wszystkiego mieć!”. Ten singiel to mój hymn do teraźniejszości – dodaje Artystka.

Agata przez wiele lat sięgała różnych scen muzycznych, jednak jak sama twierdzi, nigdy nie miała odwagi sięgnąć po własną twórczość. W swoją muzyczną przyszłość uwierzyła biorąc udział w programie “Szansa na sukces”. Najpierw na czterdzieste urodziny dostałam mikrofon studyjny, który kolejny rok przeleżał w szafie. On mentalnie przygotowywał mnie, że jest jeszcze coś fajnego muzycznie przede mną – dodaje wokalistka. W niedalekiej przyszłości planuje wydać swoją debiutancką płytę, która ma być bardzo różnorodna. Zapowiada zarówno radiowe jak i nostalgiczne utwory, a każdy kolejny będzie miał inny przekaz oraz wymiar, który przeniesie słuchacza w zupełnie inną rzeczywistość. Muzyka którą tworzy Artystka odzwierciedla jej wrażliwość, emocjonalność oraz energię – odnajduje się w takich gatunkach jak pop czy soul.

Agata Trawczyńska dwukrotnie reprezentowała Polskę podczas 30-tego oraz 31-szego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Paryżu i brała udział w wielu koncertach. Na zaproszenie Prezydenta Miasta Ełk zaśpiewała swoje dwa autorskie utwory jako gość specjalny podczas Gali wręczenia nagród Białej Lilii. Artystka to również twórczyni projektu charytatywnego “Orkiestra aniołów dla Hanii”, który dzięki wielkiemu, muzycznemu zaangażowaniu ludzi, pomógł poważnie chorej dziewczynce. W ramach akcji odbyły się trzy edycje koncertów online, w których wzięli udział także znani artyści, m.in. Magda Steczkowska, Piotr Karpienia, Kabaret Młodych Panów czy uczestnicy “The Voice of Poland” oraz “Mam talent”.

Wokalistka na co dzień pracuje jako pedagog w oddziale Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Adopcyjnego w Olsztynie. Jest tam również trenerem programu PRIDE, w ramach którego szkoli kandydatów na rodziców adopcyjnych. Prowadzi także terapię pedagogiczną z elementami muzykoterapii i uczestniczy w zajęciach wokalnych prowadzonych przez szkołę „Vocaling Sylwia Wasilewska”, a w przeszłości ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie akordeonu.