Artysta z rejonu: Mazowieckie / Warszawa

Okładka i info

Dane

  • MuzykaMarcin Szczurski
  • TekstMarcin Szczurski
  • ProdukcjaMaro Music
  • Premiera08.06.2023
  • ISRCPL96P2300037
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

“Popiół i kurz” w popowo-klubowym klimacie – świeże spojrzenie na singiel Marcina Szczurskiego.

Współczesna i mocna propozycja do energicznego grania na radiowych playlistach.

Utwór „Popiół i kurz (Maro Music Remix)” to bardziej taneczna wersja singla Marcina Szczurskiego z 2019 roku, wyprodukowanego przez słynny duet producencki Dominica Buczkowskiego-Wojtaszka i Patryka Kumora, zremiksowana przez Maro Music, który stoi m.in. za sukcesem utworu Sanah – “Invisible dress”. Odświeżone wydanie charakteryzuje się silniejszym beatem oraz mechanicznymi wstawkami wokalu.

Marcin Szczurski to artysta, który jest związany ze światem muzyki od najmłodszych lat. Do śpiewania skłoniła go samotność i problemy, które dotykały go zarówno w szkole, jak i w domu. Traktował to jak ucieczkę, która go uratowała, dlatego nie wyobraża sobie obecnie życia w inny sposób, niż tworząc muzykę. Jego motywację i zaangażowanie można zauważyć chociażby po jego ogromnych osiągnięciach – zarówno na polskiej, jak i zagranicznej scenie muzycznej. Marcin na swoim koncie ma takie sukcesy jak: supporty koncertowe przed Blue Cafe, Krzysztofem Krawczykiem czy Golcem Uorkiestrom; dojście do finału preselekcji do Eurowizji w San Marino 2022; ponad 20 pre-nominacji do nagród Fryderyk czy dotarcie do półfinału francuskiego “Mam talent”. Oprócz tego ma już za sobą swoją własną trasę koncertową, solowy album i dużo utworów, które osiągały bardzo dobre wyniki i były wspierane przez sporą ilość stacji radiowych i nie tylko.

Piosenka jak i fabuła teledysku opowiadają o tym jak człowiek rozpada się po rozstaniu, jak szaleje z cierpienia i zamienia się w potwora po niespełnieniu w związku. Opowiadają również o tym, że rozstanie mimo cierpienia może przynieść ulgę. Miłość może dodać skrzydeł, jak i całkowicie pozbawić sił do życia. Co ciekawe, na premierę teledysku i piosenki czekałem z moim zespołem ponad rok po tym, jak wszystko było gotowe. Czekałem, bo sam borykałem się z rozstaniem, ze złamanym sercem. Były momenty, gdy kompletnie nie chciało się żyć, gdy wariowałem z miłości. Tak jakbym tworząc wcześniej piosenkę i teledysk, przewidział co się wydarzy… – dodaje Marcin.

Teledysk do najnowszego utworu wokalisty został nakręcony w dosyć awangardowym stylu. Powstał pod okiem reżysera Błażeja Tokarskiego, z pomocą Adriana Bystronia, Natalii Pałczyńskiej oraz aktorów z Teatru 74.

Artysta regularnie wydaje nową muzykę i pracuje nad dwoma kolejnymi płytami, które będą zwieńczeniem jego pracy jako muzykoterapeuty. “Muzykoterapia” (akustycznie) i “Muzykoterapia” (tanecznie), to krążki, które będą pewnego rodzaju zwieńczeniem pracy Marcina jako muzykoterapeuty. Przybiorą one formę autoterapii, ale też obserwacji i analizy na temat emocjonalnego konstruktu i kondycji człowieka we współczesnym świecie za pomocą muzyki.

Na co dzień Marcin pracuje w branży IT, inwestuje w nieruchomości i kształci się na psychoterapeutę. Psychologiczne zainteresowania przekładają się więc na bardzo trafne i głębokie przekazy płynące z jego twórczości. Artysta wydał również książkę dla dzieci i dorosłych pod tytułem “Świat bez internetu”.