Artysta z rejonu: Łodź / Łódzkie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaJan Buckingham, Dawid Adamiec, Michał Makowski
  • TekstMichał Makowski
  • ProdukcjTabb
  • ISRCPL96P2200073
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

MICHAŁ MAKOWSKI W SKŁANIAJĄCYM DO REFLEKSJI I ŻYCIOWYM SINGLU “TAMTEN ŚWIAT”

Zachęta do ujrzenia piękna swojego wnętrza i akceptacji, oparta na prawdziwych przeżyciach.

Ten singiel to olbrzymia dawka emocji i pokaz dużych umiejętności wokalnych! Michał Makowski może być znany szerszej publice z The Voice Kids, a także tegorocznego konkursu wokalnego w RMF FM. Jest to bardzo utalentowany artysta o niezwykłym wokalu docenionym na wielu konkursach zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. we Włoszech, Macedonii, Malcie, Łotwie, Litwie, Czechach i Serbii. Michał chce inspirować ludzi i normalizować to, co jest nazywane przez społeczeństwo „innym”, dlatego przychodzi teraz z propozycją singla, który nawołuje do akceptacji samego siebie i po prostu bycia sobą.

Nowa piosenka Michała Makowskiego to przede wszystkim opis dotychczasowych przeżyć związanych z akceptacją samego siebie i zrozumieniem tego, że inny wcale nie znaczy gorszy. Opowiada ona o przezwyciężaniu wszelkich przeciwności losu i byciu wiernym własnym wartościom. Jej głównym celem jest obalenie fałszywych stereotypów, pokazanie ludziom, że nie ma nic złego w tym, że ktoś jest innej orientacji, że chłopak ma makijaż albo szpilki, a kobieta krótkie włosy i garnitur, co wcale nie definiuje nas jako ludzi.

„Jest to piosenka, która pokazuje „inność” i nawołuje do wejścia w głąb siebie i akceptacji” – dodaje Artysta

Muzycznie utwór jest utrzymany w popowych brzmieniach o delikatnym, balladowym charakterze. Rytmy płynące z utworu wprawiają słuchaczy w spokojny, refleksyjny klimat, pozwalający na oddanie się swoim myślom i uważne wsłuchanie się w przekaz. Wysokie tony wydobywające się wraz z głosem Michała nadają dodatkowo dużej wzniosłości, a co za tym idzie nadają piosence lekkiej dynamiki. 

Teledysk do utworu został nakręcony w klimatach idealnie wpasowujących się w przekaz i styl utworu. Na pierwszy rzut oka sceneria może wydawać się raczej ponura, lecz dopełniając ją piosenkę staje się ona zrozumiała, utrzymana w bardzo refleksyjnym charakterze. Makijaż i stylizacja wykorzystane w nagraniu to całkowita inwencja twórcza Michała, przedstawiająca to jaki jest, a co ma skłonić nas wszystkich do akceptacji i nabrania pewności siebie.

Artysta przede wszystkim marzy o występie na Eurowizji, ale w międzyczasie planuje wydawać kolejne utwory. Chce rozwijać się muzycznie i coraz bardziej otwierać się przed słuchaczami, przekazując im swoje przemyślenia i dzieląc się swoim życiem. W muzyce ważne są dla niego emocje i prawda, co nadaje jego twórczości niesamowitej autentyczności, która pomaga słuchaczom utożsamić się z nim i jego historią.

Michał Makowski zdecydował się na śpiewanie już 15 lat temu, przez co nie wyobraża sobie być kimś innym niż wokalistą. Muzyka to jego ogromna pasja, dzięki której odkrywa prawdziwego siebie i daje upust swoim emocjom, którymi chce dzielić się z swoimi odbiorcami. Na co dzień, poza śpiewaniem interesuje się modą i makijażem. Uwielbia eksperymentować ze swoim wyglądem, ponieważ zależy mu na tym by się wyróżniać, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zarówno w muzyce, jak i w innych aspektach chce inspirować ludzi i przełamywać stereotypy, normalizując aspekty postrzegane przez ogół jako “inne”.

Social media Michała:

  • Instagram: m.makowski.m
  • TikTok: m.makowski.m