Artysta z rejonu:  Bielsko-Biała (Śląskie)

Okładka i info

Dane

  • MuzykaEwa Nycz
  • TekstEwa Nycz
  • ProdukcjaMateusz Krautwurst
  • ISRCPL96P2300010
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

TERAPIA DLA DUSZY I USZU, CZYLI „UWIERZ W SIEBIE” OD RETROSPEKCJI

Rytmiczny, pozytywny zastrzyk dobrej energii w funkowym wydaniu

Retrospekcja to grupa przyjaciół tworzących autorską muzykę, a także nieszablonowe, czasami wręcz szalone aranżacje znanych utworów. Wybuchowa mieszanka charakterów i inspiracji pozwoliła zespołowi na wypracowanie charakterystycznego stylu, łączącego w sobie elementy popu, rocka, funku, latino czy soulu – wszystko to zagrane w nowoczesnej formie, z odniesieniami do klimatu retro. „Uwierz w siebie” to ich najnowszy utwór, który jest energiczną i bardzo pozytywną terapią na poprawę samooceny, ale też przesłaniem w odpowiedzi na wszechobecny hejt.

Zespół od 2013 roku występuje pod nazwą Retrospekcja, która nawiązuje do charakteru granej przez grupę muzyki – nowoczesnej, ale czerpiącej inspiracje z lat 70. i 80. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest umiejętne łączenie autorskiej twórczości z ciekawymi aranżacjami znanych utworów, wykonują muzykę z pogranicza różnorodnych gatunków, stawiają na naturalność, a pisane przez nich teksty dotykają spraw wartych przemyślenia, które są wynikiem ich własnych przeżyć. Grupa wydała dwie płyty studyjne: „Odrodzoną nadzieję” oraz „Pozytywy”. Zespół na co dzień tworzy siedem członków.

Muzyka jest dla Retrospekcji pasją, sposobem wyrażania siebie i odskocznią od codzienności. Poprzez swoją twórczość chcą nieść pozytywne przesłanie, pisząc piosenki energiczne, które motywują do działania. Muzyka tworzona przez grupę jest bardzo różnorodna, inspirowana odmiennymi źródłami inspiracji artystów. Od początku swojego istnienia zespół wplata w repertuar nieszablonowe aranżacje znanych utworów, rzucając na nie zupełnie nowe światło, a teksty piosenek niosą ze sobą pozytywny przekaz, inspirowany otaczającym ich światem i ludźmi.

“Uwierz w siebie” to utwór, który dojrzewał w nas przez kilka lat. Wielokrotnie w naszej codzienności, także zespołowej, doświadczyliśmy chwil zwątpienia, które zawsze jednak udawało się przebić w pokłady nowej motywacji. Chcemy przekazać naszym słuchaczom, aby zawsze wierzyli w swoje możliwości, szli za głosem serca i nigdy się nie poddawali w pogoni za marzeniami. Wlewamy w Wasze serca uśmiech i optymistyczne nastawienie do świata! – dodają członkowie zespołu.

Energiczny i pozytywny kawałek, stworzony został przy współpracy z Mateuszem Krautwurstem, który nadał mu nieco funkowego wydźwięku. Taki właśnie jest utwór “Uwierz w siebie”, a teledysk do niego stanowi idealną odpowiedź na pytanie: co się stanie, gdy pozwoli się grupie trzydziestolatków wrócić do czasów dziecięcej beztroski? To solidna dawka spontanicznej radości uwieczniona w kadrach Piotra Graffa. 

Muzycy na swoim koncie mają już sporo udziałów w różnego rodzaju wydarzeniach czy koncertach, m. in. reprezentowali Polskę podczas Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. W ramach koncertu finałowego muzycy wystąpili na deskach Amfiteatru Kadzielnia w Kielcach wraz z Piotrem Rubikiem, zespołem Zakopower czy grupą TGD. 26 września 2020 r. wykonali także premierowo koncert “Radość najpiękniejszych lat”, poświęcony pamięci Anny Jantar w 40. rocznicę jej śmierci.

Poza miłością do muzyki wszystkich członków zespołu łączy pasja do podróżowania. W wolnych chwilach lubią wsiąść w samochód i wyruszyć w drogę, odkrywając nowe miejsca. Lubią też rozmawiać – i to na różne tematy. Od motoryzacji, po astronomię czy dobre kino.

Social media zespołu: