Artysta z rejonu: Wrocław

Okładka i info

Dane

  • Muzykainfo w środę
  • TekstKasia Muszyńska
  • ProdukcjaDel8
  • Premiera05.05.2023
  • ISRCPL96P2300026
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

Ulotne wspomnienie lata w osobistej i chwytliwej wersji utworu debiutantki Emilii Artymicz.

Młoda artystka dzieli się ze słuchaczami ważnymi chwilami z przeszłości, przeobrażonymi w radosną i melodyjną historię.

Pozytywny, popowy i nostalgiczny, “Wspomnienie” to pierwszy singiel Emilii Artymicz, związanej z muzyką od dziecka. Jej debiutancki utwór przywołuje wspomnieniem beztroski, letni czas, jednocześnie nawiązując do tęsknoty – za czymś, co już nie wróci – a mimo to i tak napawa optymizmem. Wszystko za sprawą skocznej i energicznej melodii, połączonej z ciepłym wokalem Artystki.

Chcę przekazać innym, że miłość czasem przemija, ale to nie znaczy, że musimy się dołować. Możemy traktować to jako piękne wspomnienie, które na zawsze w nas zostanie. Możemy traktować to jako sentyment i coś, co wpłynęło na to kim jesteśmy teraz. Możemy chcieć odbudować tę relację i stworzyć ją na nowo, dać sobie szansę jeszcze raz. Pole do interpretacji jest dosyć szerokie, bo każda relacja i miłość jest inna – dodaje wokalistka.

Muzyka jest dla młodej dziewczyny bardzo ważna i jak sama wspomina, chce być słodką romantyczką, która kocha muzykę i dzięki niej jest sobą – to dla niej najlepszy sposób na wyrażenie emocji. “Wspomnienie” to właśnie kumulacja wielu z nich, które Artystka zamieniła w utwór. W przyszłości chciałaby wydać płytę, w bardzo delikatnym i subtelnym stylu. Romantyczne i lekkie piosenki, poruszające trudne tematy. Marzy również o tym, aby stworzyć piosenkę do bajki w disneyowskim stylu.

Emilia zaczęła śpiewać mając zaledwie sześć lat i przez kilka kolejnych była główną wokalistką w scholi dziecięcej w Wołczynie. W międzyczasie dołączyła także do Estradowego Zespołu Wielokropek, gdzie była solistką i tancerką przez trzynaście lat. Brała udział w festiwalach zarówno ogólnopolskich jak i zagranicznych, między innymi zajęła trzecie miejsce na międzynarodowym festiwalu “Złote Talenty w Złotej Pradze” oraz drugie miejsce na festiwalu w Estonii ”Złoty Liść”. Od zeszłego roku jest członkinią Akademii Musicalowej MAM we Wrocławiu, ucząc się tańca, śpiewu i aktorstwa. Śpiewu uczy się również indywidualnie w szkole Apstrakt we Wrocławiu.

Poza muzycznie Artystka studiuje i aktywnie spędza swój czas wolny. Od kilkunastu lat jeździ konno, chodzi na siłownię, uprawia jogę, jeździ na rolkach. Interesuje się również tańcem i aktorstwem.

Social media artystki: