Artysta z rejonu: Pomorze Zachodnie / Szczecin, Stargard

Singiel (Radio)

Video

Okładka i foto

Dane

  • MuzykaRob Kelly
  • TekstRob Kelly
  • ProdukcjaTileyard London
  • WydawcaID Records

Informacje o tym singlu

Ten singiel został wyprodukowany przez producentów światowych hitów w prestiżowym Tileyard London . W studio tym powstały takie przeboje jak Zara Larsson – Never Forget You, większość hitów Sigali, Kygo, The Chainsmokers, Prodigy a także multiprzeboje Gotye – Somebody That I Used To Know oraz Mark Ronson, Bruno Mars – Uptown Funk i wiele innych.

To prawdziwy kandydat na hit tego lata! Inspirowany wielkimi hitami Little Mix, polska odpowiedź zespołu Aveira w gatunku muzycznym, jaki rzadko pojawia się na naszym rynku.

Do singla powstał profesjonalny wakacyjny teledysk z rozmachem ukazujący piękno polskiego Szczecina.

Tercet Aveira zadebiutował zimą klubowo-elektronicznym singlem, który zdobył uznanie w stacjach radiowych i internecie, teraz dziewczyny stawiają na hit mogący trafić do znacznie szerszej grupy odbiorców. Inspirowany wielkimi przebojami Little Mix hit “Yo-Yo” to prawdziwy kandydat na przebój tego lata!

Dziewczyny z zespołu – Dominika, Daria i Victoria – to 20-latki z okolic Stargardu i Szczecina, które od wielu lat działają muzycznie, przede wszystkim zdobywając liczne sukcesy na krajowych i zagranicznych konkursach i festiwalach wokalnych. Wszystkie 3 świetnie śpiewają, a ich wielką zaletą jest zdolność śpiewania w trójgłosie niemal bez przygotowania. Znakomity słuch, wyczucie rytmu oraz zdolności improwizacji sprawiają, że w tym aspekcie potrafią wyróżnić się z tłumu innych artystów a licznie stosowane harmonie sprawiają, że znane przeboje w ich wykonaniu nabierają zupełnie nowego, atrakcyjnego dla ucha znaczenia.

To właśnie trójgłosy śpiewane jednocześnie jak i przeplatające się wzajemnie są kluczem dla utworów dziewczyn i to z wyzwaniem przygotowania utworu dla nich zmierzyło się światowej sławy studio produkcyjne Tileyard w Londynie. Producenci z tego prestiżowego studia są odpowiedzialni za tak znane hity jak “Never Forget You” Zary Larsson, “Uptown Funk” Marka Ronsona i Bruno Marsa, “Stay” zespołu Hurts, “Somebody That I Used to Know” Gotye’go, “Stole the Show” Kygo i wiele innych. Ich utwory to gwarancja przebojowości, jakości i cech, którymi mogą poszczycić się największe przeboje w muzyce rozrywkowej na świecie. To oni uwierzyli w dziewczyny z Aveira i wspólnie z ID Records przygotowali dla nich hit “Yo-Yo”. Za ostateczny miks odpowiedzialny jest natomiast Marcin Szwajcer, który stoi za miksem wielu doskonale znanych produkcji, które grane są w rozgłośniach radiowych w całej Polsce – z jego umiejętności podczas postprodukcji korzysta wiele naszych rodzimych gwiazd muzyki pop i nie tylko.

Do singla powstał też znakomity teledysk przypominający zagranicznej klasy produkcje w klimacie wakacyjnym, pełny słonecznych, letnich scen – oprócz samych wokalistek tworzących grupę Aveira nie brakuje też tancerek, które przygotowały specjalnie na cele teledysku autorski układ choreograficzny, a także pięknych plenerów polskiego Szczecina, jak i ciekawych wnętrz apartamentu a nawet luksusowych samochodów. Teledysk cechuje mnóstwo dynamicznie zmontowanych scen, które doskonale współgrają z muzyką.

Singiel jest wakacyjną propozycją nie tylko ze względu na melodię, ale także tekst – “Utwór opowiada o tym, że ktoś znalazł w sobie siłę i w końcu zdołał wziąć się w garść, zostawiając za sobą wszystko to, co ciągnęło go w dół. W piosence możemy usłyszeć, że nastrój w takich momentach przypomina zachowanie yo-yo, ciężko go kontrolować i człowiek wtedy kręci się w koło do momentu, aż zdoła się z tej sytuacji uwolnić”. Jak mówią Artystki, utwór warto pojmować metaforycznie w nawiązaniu do sytuacji, z których każdy z nas ma w życiu do czynienia – nieudana miłość, czy po prostu zakończenie i w efekcie rozpoczęcie nowego rozdziału. W tym wypadku rozstanie określane jest jako dobra decyzja – “Lekki, wakacyjny klimat wiąże się w tym wypadku z faktem, że po prostu cieszymy się, że zostawiliśmy to, co było i jest nam z tym dobrze, potrafimy z tym dalej i może nawet lepiej niż wcześniej – żyć” – dodają dziewczyny.

Dziewczyny wierzą, że jest dla nich miejsce na polskiej scenie muzycznej – jak mówią o sobie: “Trzy inne głosy, tworzące spójną całość – a to wszystko w świeżej, wakacyjnej odsłonie. Jesteśmy gotowe podbić polską scenę muzyczną wychodząc naprzeciw obecnie panującym trendom.”. “W nowym utworze nie brakuje ciekawych wokali czy zabawy harmoniami. Piosenka sprawia, że aż chce się tańczyć przywołując w głowie wspomnienia wakacyjnej zabawy np. na plaży czy letnich imprezach. Wszystko to tworzy wpadające w ucho zagraniczne brzmienie” – dodają.

Aveira to nie tylko świeżość ale także duże doświadczenie i dotychczasowe sukcesy jak na debiutujący wciąż zespół: “Za sobą mamy niezliczone ilości koncertów czy czołowych miejsc zajętych na festiwalach. Zaczynając od zajęć wokalnych w lokalnym domu kultury pięłyśmy się w górę i w końcu postanowiłyśmy stworzyć coś, co będzie nasze – w czym my, trzy odmienne artystyczne dusze będą mogły się wspólnie wykazać. Bogatsze o doświadczenia i z wiedzą w którym kierunku chcemy iść… ruszamy. Jesteście gotowi?” – nakręcają pozytywnie dziewczyny a nam nie pozostaje nic innego jak dać się porwać ich pozytywnej energii, której w Yo-Yo zdecydowanie nie brakuje!

Social media Aveira:

  • instagram: aveiraofficial
  • facebook: Aveira
  • tiktok: aveiraofficial