Artysta z rejonu: Gdynia (pomorskie)

Okładka i info

Dane

  • MuzykaPaulina Kowalska, Marcin Piotrowski
  • TekstPaulina Kowalska, Marcin Piotrowski
  • ProdukcjaSteven
  • ISRCPL96P2300013
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o utworze

Miłosne uniesienie ujęte w popowym brzmieniu, czyli Pepi z nowym singlem “Duo”

Chwytliwy refren nadaje całości rytmicznego, pozytywnego odbioru

Paulina Kowalska, czyli Pepi, w świeżym kawałku: z przyjemnym w odbiorze tekstem, w połączeniu z popowymi, melodyjnymi dźwiękami i nietuzinkową barwą głosu.

Śpiewanie to dla Pepi forma ekspresji – wylanie słów, których jej skromna osoba mogłaby nigdy nie wypowiedzieć na głos. Proces twórczy pozwala Artystce na podsumowanie doświadczeń z jej życia, a także uporządkować myśli, aby móc wyciągnąć wnioski i ruszyć dalej. Nie boi się wyzwań i konsekwentnie pracuje na swój sukces, realizując różnorodne pomysły. Swoją pierwszą piosenkę napisała mając zaledwie osiem lat. W tym roku planuje regularne publikacje nowych utworów, obiecując sporą dawkę pozytywnych emocji. Utwory mają skupiać się na historiach, które przytrafiły się Paulinie osobiście i z których jednocześnie wyciągnęła solidne lekcje życia.

„Duo” mówi o zakochaniu w dzisiejszych realiach. Opowiada o intymnej relacji dwóch osób – o tym, że w parze wszystko wygląda zdecydowanie lepiej niż w pojedynkę.

Utwór opisuje emocje, z którymi boryka się zakochana osoba. Nawiązuje do chwili zapomnienia i oddaniu się uczuciu „tu i teraz”, nie zważając na całą resztę. Niesie przekaz, że tak silne uczucia są najważniejsze i dzięki nim jesteśmy niezwyciężeni. Mając swoją drugą połówkę czujemy spełnienie i akceptację. Otwieramy się na nowe możliwości i jesteśmy gotowi na nowe przygody. Żyjemy w zagonionym, pełnym bodźców świecie, z którego tylko miłość może nas wyrwać i przynieść nam szczęście – podsumowuje Artystka.

W grudniu 2020 roku Pepi otworzyła kanał na YouTubie, publikując swoje pierwsze autorskie utwory. W roku 2022 była uczestniczką “Szansy na sukces”. Singiel Artystki “Dość” został wyróżniony na liście przebojów Radia WNET i zajął czwarte miejsce w notowaniu. Paulina założyła również zespół, z którym grała własne utwory na mniejszych i większych scenach w Trójmieście, m.in. w kwietniu zagrali koncert #NaPomocUkrainie organizowanym w Porcie Gdynia. Miała przyjemność wystąpić również na letniej scenie muzycznej “Muszla Music Meetings” w Sopocie. Uczestniczyła w wielu konkursach wokalnych na terenie Polski. We wrześniu zeszłego roku zaśpiewała na Stadionie Narodowym w ramach akcji Wielkie Granie 2022. Występowała na żywo w programach śniadaniowych takich jak “Dzień Dobry TVN” czy “Dzień dobry, tu Gdańsk”.

Paulina Kowalska to 28 letnia, energiczna i pełna pomysłów gdynianka. Z wykształcenia jest pracownikiem socjalnym, a na co dzień pracuje w dziale należności w międzynarodowej korporacji, jednak to muzyka skradła jej serce. Uwielbia także ruch, regularnie ćwiczy, tańczy i dba o swoją kondycję fizyczną oraz psychiczną. Od 2021 roku należy do amatorskiej grupy teatralnej Teatru Komedii Valldal, której spektakle grane są na żywo dla publiczności.