Artysta z rejonu:

Okładka i info

Dane

  • MuzykaMarcin Piotrkowski
  • TekstMarcin Piotrkowski
  • ProdukcjaSteven (Marcin Piotrkowski)
  • Mix / MasterSteven (Marcin Piotrkowski)
  • Premiera26.01.2024
  • ISRCPL96P2400013
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | Ingrooves

Steven w kolejnym, mocnym i tanecznym singlu!

Nowoczesny, klubowy, elektryzujący i refleksyjny.

Najnowszy singiel Stevena pt. “Pierwszy krok” to trzeci autorski utwór producenta, który rozpoczął swoją solową karierę debiutanckim i viralowym hitem “Nie złamiesz mnie”. Steven kontynuuje serię tanecznych utworów utrzymanych w refleksyjnym klimacie i ponownie stara się łączyć imprezowy vibe z wartościową liryką.

Utwór “Pierwszy krok” choć na początku może się wydawać dość prosty w swoim przekazie, po dłuższym odsłuchu zostawia słuchaczowi pole do szerokiej interpretacji. Czy “Pierwszy krok” opowiada o przelotnej znajomości czy jednak głębszej relacji? Czy autor chciał opisać emocje związane z pożądaniem czy może rozterki wieloletniej miłości? Ocenę pozostawia słuchaczom!

Marcin “Steven” Piotrkowski to 30 letni muzyk z Trójmiasta, doświadczony producent muzyczny i realizator nagrań, autor tekstów i setek kompozycji. Steven komponuje utwory od 2005 roku, zaczynał od muzyki techno i trance, szybko jednak odnalazł się w rapie i wyprodukował setki hip-hopowych utworów. Teraz prócz rapu z powodzeniem tworzy również muzykę klubowo-popową. Przez kilka lat współtworzył duet muzyczny z wokalistką Pepi, z którą występował na scenie w roli gitarzysty i wokalisty. W 2015 roku ukończył realizację dźwięku. gdzie zdobył tytuł realizatora nagrań i nagłośnień. W 2022 roku wraz z przyjacielem założył studio produkcyjno-nagraniowe o nazwie PRI Zone, którego jest współwłaścicielem i w którym aktualnie pracuje jako producent muzyczny oraz realizator nagrań i miksów. Choć Steven od wielu lat współpracuje z innymi artystami, na swoim koncie ma setki wyprodukowanych i zmiksowanych utworów a jego prace doceniły największe wytwórnie hip-hopowe w Polsce, takie jak Step Records, DeNekstBest czy Fresh’n’Dope, to dopiero od niedawna rozwija swoją solową karierę muzyczną w stylistyce klubowo-popowej. Steven jest artystą kompletnym i wszechstronnym. Komponuje podkłady, pisze do nich teksty, nagrywa a na koniec całość masteruje. Cechuje go wybitna pracowitość i perfekcjonizm, dbałość o najdrobniejsze aspekty wokalno-muzyczne gwarantuje najwyższą jakość utworów, nad którymi pracuje. W sierpniu br. stworzył polski remix utworu Topic & A7S- Breaking Me pt. “Nie złamiesz mnie”, który stał się viralem na Tik Toku (ponad 1,8 mln odtworzeń pierwszego filmiku z remixem). Utwór ten uzyskał oficjalną zgodę wydawniczą od pierwotnych autorów i podmiotów zależnych, dzięki czemu został opublikowany na YouTube oraz na platformach streamingowych. Od 2023 roku Steven jest związany z wytwórnią ID Records oraz dystrybucją Universal Music Polska.

Na co dzień Steven pracuje w studio nagraniowym, gdzie tworzy, pisze i nagrywa. Jak sam twierdzi, prywatnie jest zwykłym facetem, chodzi na siłownię, lubi dobrze zjeść, jest świeżo upieczonym tatą 5-miesięcznej córeczki i to jest obecnie jego największe zainteresowanie. Poza tym pół życia trenował parkour (był również trenerem), czyli efektywne pokonywanie przeszkód.