Artysta z rejonu: Dolny śląsk

Okładka i info

Dane

  • MuzykaPaulina Szudrowicz, Sławomir Szudrowicz
  • TekstJoanna Szudrowicz
  • ProdukcjaRadosław Rasiński
  • Mix / MasterRadosław Rasiński
  • Premiera22.11.2023
  • ISRCPL96P2300090
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | Ingrooves

The Vanilla Shake, czyli zespół z nieszablonową twórczością, wypuścił nowy singiel!

Intrygująca aranżacja w radiowym stylu.

“Plan” to singiel w klimatach umiarkowanego popu; współczesny i autorski projekt, który trafi w gusta radiowego odbiorcy.

Trzeci autorski singiel zespołu pt. „Plan” opowiada o życiowych wyborach, które w wielu przypadkach podejmowane są pod wpływem presji upływającego czasu. Piosenka jest swego rodzaju zachętą do tego, aby odciąć się od tego co wypada, a co nie wypada. Aby nie uzależniać swoich planów od wymagań i oczekiwań jakie stawia nam współczesny świat. Do piosenki powstał nietypowy, bowiem animowany teledysk (z pogranicza lyric video), który w alegoryczny sposób przedstawia życie – w formie gry planszowej. Rozgrywającym jest Czas, który steruje naszym życiem, my zaś jesteśmy jego pionkami. Gra toczy się według zasad Czasu, dopóki nie odważymy się ich zmienić, by były zgodne z naszym, a nie jego planem.

The Vanilla Shake, to muzyczna dawka energii i odrobiny szaleństwa (co podkreśla niecodzienny image zespołu, wobec którego nikt nie przejdzie obojętnie). Jak wskazuje nazwa zespołu, ich twórczość to solidna porcja muzycznego szejka – począwszy od hitów największych artystów światowego formatu zamkniętych w jednej piosence (m.in. Katy Perry, Michael Jackson czy Ed Sheeran), po autorskie piosenki, które gościły na listach przebojów lokalnych stacji radiowych w całej Polsce (m.in.: Radio Plus, Radio Weekend czy Muzyczne Radio). Byli gośćmi m.in.: Pytanie na śniadanie, telewizji TTV, SuperNova, a także RMF FM, pisano o nich w Radio Eska, Antyradio czy Radio Złote Przeboje.

Czym są tzw. szejki w wykonaniu The Vanilla Shake? Są to akustyczne kompilacje z domieszką elektronicznej muzyki the best of artystów światowego formatu, zamkniętych w jednym utworze. Z połączenia kilku piosenek powstaje nowy, jednak bardzo spójny tekst, nadający inny wymiar znanym i lubianym utworom.

Od 2020 r. The Vanilla Shake tworzy autorskie piosenki, nie zamykając się na jeden gatunek muzyczny – adekwatnie do nazwy zespołu. Na chwile obecną nie planują wydania płyty, skupiając się na poszczególnych singlach.

The Vanilla Shake to rodzinny zespół (Sławomir Szudrowicz oraz jego dwie córki). Muzyka od zawsze była dla nich ważna. Z wykształcenia wszyscy są muzykami – Sławek gra na gitarze, Paulina na altówce a Joanna na perkusji oraz pianinie. I to właśnie to, że tworzą rodzinny zespół stanowi o ich artystycznej sile, łącząc pokolenia, różne upodobania muzyczne oraz zainteresowania.