Artysta z rejonu: Mazowieckie / Warszawa

Singiel (Radio)

Video

Okładka i foto

Dane

  • MuzykaKeith Varon
  • TekstAntek Parzychowski, Olek Parzychowski
  • ProdukcjaDel8
  • WydawcaID Records

Informacje o tym singlu

Ten singiel jest wspierany przez Radio ESKA

Pop i duet braci-bliźniaków w umiarkowanym tempie

Do singla powstał przejmujący teledysk ukazujący młode chore osoby i ich starania w kierunku normalnego życia wraz z Artystami, którzy swoją muzyką dają nadzieję dla takich osób jak one. Mocny przekaz i nadzieja na lepsze jutro w popowym debiucie i wywołującym duże emocje teledysku wokalistów – bliźniaków.

Bracia Parzychowscy (Antek i Olek) postanowili przy okazji swojego debiutu singlowego zrobić coś dobrego i poruszyć temat młodych ludzi, którzy są chorzy (choć nieraz sprawiają wrażenie osób zdrowych) i chcą żyć normalnie. Wszystko to przyozdobili wpadającą w ucho od pierwszych taktów popową piosenką nastrajającą pozytywnie i dającą nadzieję na lepsze jutro. 

“Przed siebie” to tylko pozornie “zwykła”, popowa piosenka, należąca jednak do nielicznej grupy tych, które zostają zapamiętane za sprawą rozbrajającej szczerości i emocji odczuwanych przez wokalistów niemal w każdym takcie i przekazu, który się tym wiąże. Dodatkowo przygotowany przez Artystów klip sprawia, że obraz jest rzeczywisty i zostaje w pamięci odbiorcy na długo.

Wrażliwi wokaliści zaprosili do udziału w teledysku do swojego singla dwie młode dziewczyny – Wiktorię chorą na fenyloketonurię oraz Klaudię chorą na borderline tj. osobowość chwiejną emocjonalnie. Obraz jest mocny poprzez swoją naturalność – w klipie widzimy dziewczyny, które nie przypominają w ogóle osób chorych, są świetnie rozwinięte fizycznie i mają pasje tak jak każdy dobrze rozwijający się zdrowy człowiek. Utwór w wersji teledyskowej zaopatrzony jest też w kilka wypowiedzi ze strony gościnnie biorących udział w klipie dziewczyn, które opowiadają o swojej chorobie i o tym jak chciałyby żyć dalej. To piękny i przejmujący obrazek, który pokazuje jak czasem niewiele trzeba, aby osoby chore poczuły się mimo tego szczęśliwe.

Śpiew Antkowi i Olkowi Parzychowskim towarzyszy już od wielu lat, a pasję wokalnym zaszczepił w nich… hymn Polski, którego uczyli się na lekcji muzyki w szkole – to własnie wtedy odkryto w nich talent a oni sami poczuli miłość do muzyki. Artyści mieli okazję też wziąć udział także w telewizyjnych programach takich jak The Voice Kids oraz Szansa na Sukces. Docierając do coraz większej grupy fanów, którzy w sposób wyraźnie odczuwalny wspierają chłopaków, postanowili pójść o krok dalej, czego efektem jest ten pozostający w pamięci singiel. Chłopacy nie bez powodu podjęli tak trudny temat w swoim utworze: “W muzyce stawiamy głównie na emocje i dosadny przekaz. Najbliższe naszemu sercu są pop oraz wszelakie ballady”. 

Skąd właśnie decyzja o poruszeniu takiej tematyki? Jak mówią sami wokaliści: “Czujemy potrzebę poruszać tematy, o których na co dzień się nie mówi. Lubimy tematy, które są trudne, ale dzięki którym możemy wesprzeć innych, słuchających nas odbiorców. W przypadku naszego singla śpiewamy o nie poddawaniu się, ciągłym parciu naprzód, a co najważniejsze, chorobach, które dotykają wszystkich ludzi wokół, choć często nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy.” Artystów cechuje też wielkie zrozumienie i wsparcie dla tych, którzy go potrzebują a niełatwo im je dostać z zewnątrz: “Nikt z nas nie jest idealny, każdy ma pewne niedoskonałości, z którymi musi borykać się każdego dnia. Nie jest to jednak powód do wstydu, ani rówieśnicy nie powinni się z nas wyśmiewać – nasze choroby i niedoskonałości nie znaczą, że jesteśmy inni, gorsi. Wszyscy jesteśmy na swój sposób wyjątkowi, a przede wszystkim równi.” – dodają.

Antek i Olek mają też swoje marzenia – “Wokalnie naszą inspiracją bezwzględnie jest Ania Karwan, z którą marzymy o jakimś tercecie w przyszłości”. Artyści chcą pomagać w spełnianiu marzeń wielu, czego efektem jest ich piękny debiut z klipem. Czy i do nich szczęście się uśmiechnie i singiel zostanie dostrzeżony? Wierzymy, że warto – nie tylko by spełnić marzenia Artystów, ale także szerzyć problem i temat, który w piękny sposób został przez nich poruszony.

Social media Bracia Parzychowskich:

  • instagram: parzychowsky_music