Artysta z rejonu:

Okładka i info

Dane

  • MuzykaRadosław Rasiński
  • TekstRadosław Rasiński, Kaja Gniecioszek
  • ProdukcjaAlchemist Project
  • Mix / MasterDEL8
  • Premiera26.04.2024
  • ISRCPL96P2400038
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Energiczny mix współczesności z wcześniejszymi latami – “Różowy Szampan” namiesza radiowo?

Kayomee, a właściwie Kaja Gniecioszek, radiowo namieszała już wcześniej takimi hitami jak “Głowa do góry” czy “Aleja Gwiazd”, a jej najnowszy singiel to równie mocny zawodnik!

„Różowy Szampan” to mix lat 70-tych ze współczesnością; energiczny i wakacyjny, mający na celu przekazać pozytywną i jakże kolorową energię młodej Artystki.

Przede wszystkim wyróżnia mnie to, że sama pisze swoje teksty jak i linie melodyczne po polsku i po angielsku. Mój wokal na pewno się wyróżnia, jestem naturalna, niczego nie udaje i nie ograniczam się do jednego stylu muzycznego. O tym świadczy choćby to, że ostatnio nagrałam świetny numer country, który czeka na wydanie. Myślę, że moja płyta będzie równie nieprzewidywalna jak Kayomee. Uwielbiam zaskakiwać i wytyczać nowe trendy! – opisuje siebie i swoje plany na przyszłość Kaja.

Pierwsze kroki jako wokalistka stawiała w scholi kościelnej gdy miała zaledwie trzy lata. Swoją pierwszą piosenkę Kaja napisała w wieku ośmiu lat, a już cztery lata później wydała swój pierwszy singiel – “Nie wymazał nas czas”. Po jego wydaniu została zaproszona do występu na żywo w telewizji śniadaniowej DDTVN. Następnie podpisała kontrakt z wytwórnią, jak sama twierdzi, przy okazji poznając fantastycznych ludzi – wtedy wydała też singiel ”Aleja Gwiazd”. Na tym etapie zaczęła się współpraca Artystki z duetem Alchemist Project. “Aleja Gwiazd” to cover kultowej polskiej piosenki Zdzisławy Sośnickiej, ale w nieco innej aranżacji: reggae. Utwór okazał się hitem i Kaja w wieku piętnastu lat wystąpiła w 59 konkursie debiutów w Opolu jako najmłodsza uczestniczka ze swoją piosenką, ”Głowa do góry”, którą specjalnie dla niej napisał Marek Dutkiewicz, a skomponował Marcin Nierubiec. Utwory Artystki “Głowa do Góry” i “Aleja Gwiazd” można było słuchać na antenie Radia Eska i RMF MAXXX. Od zeszłego roku zaszły we mnie silne zmiany i odkryłam moje alter ego, Kayomee, po czym rozpoczęłam współpracę z fenomenalnym producentem Gromeem, w wyniku czego powstał świetny kawałek „Call You Up”, którego można posłuchać we wszystkich serwisach streamingowych. W chwili obecnej współpracuje z wytwórnią ID Records, gdzie panuje świetna atmosfera. Owocem naszej współpracy jest wydanie utworu, który stworzyłam wspólnie z Alchemist Project, fantastycznymi muzykami. W kolejce czekają już kolejne numery do wydania! – dodaje Kaja.

Na co dzień Kaja Gniecioszek uczy się w systemie nauczania domowego, ze względu na ogrom pracy związanej z tworzeniem muzyki. Poza muzyką fascynuje ją kultura Azji, głównie Japonii i Korei. Uczy się języka japońskiego i hiszpańskiego oraz doskonali angielski. Uwielbia literaturę Stephena Kinga, interesuje się psychologią, jest również fanką horrorów. Oprócz tego chodzi na siłownię i jeździ na wrotkach.