Artysta z rejonu: Warszawa

Okładka i info

Dane

  • MuzykaMichał Pietrzak, Aleksandra Jabłonka, Maria Biernacka
  • TekstMichał Pietrzak, Aleksandra Jabłonka, Maria Biernacka
  • ProdukcjaMichał Pietrzak
  • Mix / MasterDEL8
  • Premiera23.02.2024
  • ISRCPL96P2400021
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Maria Biernacka w przebojowym, muzycznym debiucie!

“Chcę być” to energiczny utwór w radiowym, popowym stylu.

Utwór „Chcę być” opowiada o więzach między dwojgiem ludzi, które są jak uzależnienie, o pożądaniu silniejszym niż rozum. Niektórzy nazywają to relacjami karmicznymi lub bliźniaczymi płomieniami. Jest to kobiece i trochę zadziorne podejście do tematu pożądania i władzy – zabawa niebezpieczeństwem, igranie z ogniem. Czy to dlatego, że jest to jakaś granica i jesteśmy ciekawe, co jest za nią, czy może wtedy po prostu czujemy się najbardziej sobą?

Czasami nie ma nic przyjemniejszego, niż popełnić błąd. Oczywiście są takie rzeczy, których żałujemy w życiu. Ten singiel jest dla mnie po prostu ekspresją czegoś, co było we mnie ukryte i od czego próbowałam się odciąć. Mam alter ego, które kiedyś mi się śniło, a dziś mogło zaśpiewać tę piosenkę – dodaje Mery.

Artystka pragnie, żeby przyszła płyta, którą planuje wydać, była odzwierciedleniem jej rozwoju oraz odbiciem stanów emocjonalnych. Chciałaby również, aby w pełni mogło się w niej wyrazić jej “drugie ja”.

Maria “Mery” Biernacka prosto po maturze zdała na studia aktorskie w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, rezygnując z nich po roku. Następnie zajmowała się badaniami nad cybernetyczną charakteru i jest autorką badań naukowych na ten temat. Ostatecznie zaczęła pracę jako aktorka, wcielając się w technik policji Agnieszkę Mazur w serialu Pomóż mi, który miał swoją emisję w telewizyjnej czwórce. Jest studentką Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz jeździ z podlaskim teatrem Madame, gdzie wciela się w uleczoną narkomankę Dinę. Można ją oglądać również w etiudach filmowych czy filmach krótkometrażowych. Przez krótki czas pracowała również na streamie.

Przygoda z muzyką Mery zaczęła się od szkoły muzycznej w klasie skrzypiec i jej taty, który był muzykiem filharmonijnym. Następnie aby oderwać się od trudnych czasów epidemii, zaczęła tworzyć w domu bity i piosenki. Moi znajomi mogli u mnie zamawiać piosenki i co tydzień wypuszczałam nową, np. o Jezusie, UFO, łacińskich kobietach, o listopadzie czy duchach lasu. To było potężne ujście dla mojej kreatywności.

Na co dzień od dwóch lat zajmuje się głównie aktorstwem, ale od czasu do czasu zdarza jej się też dla równowagi emocjonalnej łapać inne prace. W wolnych chwilach dokańcza swój artykuł naukowy z kolegami z uczelni, dzwoni do ludzi, uprawia sport oraz pisze opowiadanie „Wyznania Sandry”.