Artysta z rejonu: Warszawa

Okładka i info

Dane

  • MuzykaJulia Okulewicz, Grzegorz Ryba
  • TekstJulia Okulewicz
  • ProdukcjaGrzegorz Ryba
  • Mix / MasterGrzegorz Ryba
  • Premiera22.02.2024
  • ISRCPL96P2400022
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaAgora Digital Music

Najnowszy singiel Julii Okulewicz to rarytas dla miłośników trapowych klimatów!

Mieszanka trapu i popu w ekspresyjnej, współczesnej formie.

Jak sama autorka twierdzi, “Minnie Mouse” stworzyła po to, by obudzić w ludziach namiętność w sposób, jaki lubi. Nowy singiel Julii jest dla niej otwartością na seksualność, której współcześnie boimy się już coraz mniej – to ją bardzo inspiruje i napawa dumą. “Minnie Mouse” to ciekawy, charakterystyczny i nowocześnie wyrazisty utwór na granicy „explicit content”.

Młoda Artystka najlepiej czuje się w słowie pisanym – jej ulubionym zajęciem jest tworzenie tekstów czy pisanie wierszy. Sposób w jaki Julia operuje słowem to coś, co z pewnością ją wyróżnia. Myślę, że w tych czasach każdy ma swój niepowtarzalny styl pisania, ale dawno nie spotkałam się z tekstami, które są proste, ale z dużą ilością metafor, które uwielbiam – dodaje.

Gdyby ktoś zadzwonił do mnie dzisiaj i powiedział, że jeśli dostarczę materiał w ciągu dwóch dni to wydamy z tego płytę, wzięłabym wszystkie moje dawne utwory, czyli usłane smutkiem ballady i wysłałabym je w trybie natychmiastowym, bo uważam, że są dobre i zasługują na rozgłos. Natomiast jeśli miałabym planować płytę w rzeczywistym wymiarze czasu to chciałabym stworzyć coś zupełnie nowego dla mnie, szerzyć otwartość i dzielić się wszystkim co sprawia mi radość oraz celebrować moje imperium rzymskie, jakim jest ludzki umysł – podsumowuje Julka.

Julia Okulewicz to 22-letnia kompozytorka, autorka tekstów i wokalistka. Za największe osiągnięcie do tej pory uważa swój pierwszy album “TECHNO WIERSZE”, na którym znalazły się jej wiersze okraszone warstwą muzyczną zupełnie z innej bajki, niż same słowa. Do tego projektu Julia stworzyła merch w postaci plakatów ze zdjęciami i cytatami, a chwilę po premierze sama wydrukowała swój tomik wierszy “Pisane z tęsknoty”, który rozdała znajomym i najbliższym oraz można go było również zakupić w merchu. W 2019 roku wystąpiła na pierwszym recitalu w swoim rodzinnym mieście, pt. “Miłostki”. Zagrała na nim utwory o nieszczęśliwej miłości, o tym jak rozumie ciszę i “jak czekać, żeby nie umrzeć”. W 2022 skończyła Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalistyki jazzowej. W trakcie trwania nauki Julia zaczęła sama uczyć ludzi śpiewać, biorąc pod uwagę psychologiczne aspekty głosu, którym mało osób poświęcało uwagę. Aktualnie myśli o wydaniu kolejnego tomiku wierszy. Ma także sporo innych planów na przyszłość, których obecnie nie chce jeszcze zdradzać!

Julia na co dzień pracuje, skupia się na muzyce i tworzy nowe rzeczy; planuje album i prowadzi social media. Muzyka zajmuje ważne miejsce w jej życiu, a poza tym lubi reorganizować i dekorować pomieszczenia. Hobbystycznie lubi też nosić niedopasowane kolory.