Artysta z rejonu: Mazowieckie / Pomorskie

Singiel (Radio)

Video

Okładka i foto

Dane

  • MuzykaKlaudia Krzesińska, Denz
  • TekstKlaudia Krzesińska
  • ProdukcjaRafał Konieczny
  • WydawcaID Records

Informacje o tym singlu

Muzycznie singiel jest mieszanką szorstkości Amy Winehouse z filmowością i hymnowymi motywami oraz aranżacją, którą można kojarzyć z utworami m.in. Adele, a także muzyką filmową. Artystka prezentuje w ten sposób swój własny styl, który wnosi wiele świeżości wśród debiutantów. Choć melodia dość łatwo wpada w ucho, Klaudia zgrabnie miesza gatunki oraz używa rozmaitych technik wokalnych, które znacząco dodają klasy “Runaway”.

Do singla powstał profesjonalny teledysk w klimatach noir

Runaway to ambitny, z rozmachem zaaranżowany singiel autorski Claudii Sky, który pełni formę audio-biograficzną dla Artystki. Słuchacz w utworze poznaje liczne, często skrajne i kontrowersyjne emocje, które wokalistka chce przekazać za pośrednictwem muzyki. Utwór choć mocno osobisty, daje jednak duże pole do własnej interpretacji i zaskakuje bezpośrednim podjęciem trudnych tematów. 

Klaudia mierzy się w ten sposób jednocześnie ze swoimi słabościami, ale także przestrzega przed uciekaniem od trudnych emocji – Artystka uważa, że z niektórymi z nich trzeba po prostu się zmierzyć i nie kryje, że inspiracją do jej singla jest po prostu życie: “Piosenka ta – jak każda, którą stworzyłam – opowiada o danym momencie mojego życia”. Artystka nawiązuje tutaj do swoich demonów, zaburzeń, które w tym czasie były obecne w jej życiu. Moment ten określa jako trudny, toteż utwór nacechowany jest bardzo silnym ładunkiem emocjonalnym: pełno tu kontrastów, uniesień i nadziei ale też uczuciowego rozdarcia.

Klaudia nie kryje inspiracji twórczością Amy Winehouse. “Inspirowała mnie jej wrażliwość i prawdziwość, oraz to, że mimo swojego niepoukładanego życia i czasami kontrowersyjnych poglądów, miała szansę dzielić się ze światem tym, co jej w duszy gra.”. Claudia Sky idzie nawet o krok dalej, uznając , że sama jest także niespokojną duszą i nie zamierza udawać kogoś, kim nie jest nawet jeśli będzie oznaczało to kontrowersyjne elementy w jej twórczości. Jedna “Runaway” nie jest singlem, który moglibyśmy usłyszeć w wykonaniu Amy.

Muzycznie singiel jest mieszanką szorstkości Amy Winehouse z filmowością i hymnowymi motywami oraz aranżacją, którą można kojarzyć z utworami m.in. Adele, a także muzyką filmową. Artystka prezentuje w ten sposób swój własny styl, który wnosi wiele świeżości wśród debiutantów. Choć melodia dość łatwo wpada w ucho, Klaudia zgrabnie miesza gatunki oraz używa rozmaitych technik wokalnych, które znacząco dodają klasy “Runaway”.

Do singla powstał też teledysk w klimatach noir, obrazujący bezpośrednią walkę Artystki z jej demonami przeszłości. Artystka gra tutaj samą siebie, przywołuje tym samym wspomnienia z jej życia i przedstawia czym jest dla niej tytułowe “Runaway”. Choć niektóre sceny przypominają thriller, to jednak jest to ambitny, poważny, a momentami wręcz ciężki obraz, z ktorego Artystka wykłada “kawa na ławę” swój pogląd dotyczący mierzenia się z własnymi słabościami.

To osobista, wewnętrzna emocjonalnie piosenka, której tekst – choć osobisty dla Artystki – może być interpretowany w różny sposób przez słuchacza. “Dosłownie ujmując tytuł “Runaway” oznacza ucieczkę, jednak nie da się uciec przed tym, co mamy w głowie, zaburzeniami, skomplikowanymi myślami – taki stan może być nawet gorszy niż niejedna choroba widoczna gołym okiem. Lęki i trudne chwile w naszej psychice nie są widoczne gołym okiem dla drugiej osoby, nie trudno zostać nawet posądzonym o urojenia czy wyolbrzymianie danej sytuacji. W takim stanie często zostajemy po prostu bez pomocy.” – tłumaczy Claudia Sky. Singiel powstawał w trakcie autentycznych przeżyć i myśli, co potęguje doznania dla słuchacza z niego płynące. To muzyczny, potężny ładunek różnorakich, trudnych emocji z którymi mamy do czynienia w takim stanie. Ładunek niezwykle autentyczny, gdyż powstawał w trakcie rzeczywistych przeżyć i myśli autorki i wokalistki.

Artystka pracuje już z wytwórnią ID Records nad kolejnymi utworami – za każdym razem są to jej autorskie kompozycje oraz teksty, co wraz z przesłaniem i tematyką poruszoną w jej twórczości sprawia, że na Claudię Sky warto zwrócić uwagę – Artystka nie boi się trudnych tematów oraz brawurowego śpiewania co oznacza, że jej single będą inne niż utwory, które znamy na co dzień z radiowych list przebojów.

Social media Claudii Sky:

  • instagram: claudia_sky.sky