Artysta z rejonu: Łódzkie / Łódź

Singiel zagra m.in. Radio ESKA

Singiel (Radio)

Video

Okładka i foto

Dane

  • MuzykaAnthony Little
  • TekstLara Hidane
  • ProdukcjaDawid Adamiec DEL8
  • WydawcaID Records

Informacje o tym singlu

Lara jest finalistką konkursu #talentobranie z Radiem Eska – uwierzyli w nią m.in. Filip Lato, Gosia Andrzejewicz, Jula, a także trenerzy wokalni i producenci. Lara jest także uczestniczką programu Voice Kids.

“Jeszcze chwilę” to – podobnie jak “Try” Pink, pop-rockowy utwór z elementami ballady z dużą porcją energii ze strony wokalistki. 

Do singla powstał profesjonalny teledysk w miejskich klimatach

“Jeszcze chwilę” to debiutancki singiel znanej z programu The Voice Kids Uczestniczki – Lary Hidane. Singiel utrzymany jest w stylistyce mieszanej melodyjnego popu i rocka. Charakteryzują go zarówno elektroniczne jak i gitarowe brzmienia oraz przede wszystkim wyróżniająca się z tłumu, pełna energii barwa głosu wokalistki.

Artystka zdecydowała się nie wyjawiać znaczenia słów jej singla. Chce, aby każdy samodzielnie zinterpretował ten utwór w kontekście swoich własnych przeżyć. Lara deklaruje wprost: “Uważam, że najpiękniejsze w muzyce jest właśnie to, jak każdy z nas może dopisać sobie do niej własną historię i sprawić, że stanie się czymś magicznym, własnym. Nie chcę zabijać waszej kreatywności pisząc tutaj o konkretnych emocjach, czy myślach przewodnich towarzyszących mi podczas chociażby pisania tekstu.”

Lara choć jest nastolatką, zaskakuje swoich fanów bardzo silnym, energicznym głosem, który mogliśmy podziwiać podczas jej udziału w 3 edycji programu The Voice Kids. Dziewczyna wzięła także udział w konkursie #talentobranie zorganizowanym przez wytwórnię Artystki – ID Records – we współpracy z m.in. Radiem ESKA. Przełomowym momentem w konkursie był dla niej etap, w którym nagrała cover przeboju Pink – “Try” – został on doceniony przez 20-osobowe grono eksperckiego jury, które po zapoznaniu się z tym nagraniem uplasowało młodą, 14-letnią wówczas wokalistkę na pierwszym miejscu wg ocen jurorskich spośród blisko 40 kandydatów. W Larę uwierzyli m.in. znani polscy artyści tacy jak Filip Lato, Jula, Gosia Andrzejewicz, Kamil Kowalski, a także trenerki wokalne: Gosia Szarek współpracująca z Szansą na Sukces oraz popularna trenerka wokalna i youtuberka – Gosia Sacała. Stało się jasne, że to właśnie w takiej stylistyce powinien powstać debiutancki singiel Artystki – i tak też się stało. “Jeszcze chwilę” to – podobnie jak “Try” Pink, pop-rockowy utwór z elementami ballady z dużą porcją energii ze strony wokalistki. 

Choć cały utwór napisany został przez Artystkę w języku polskim, nie brakuje w nim kilku słów po francusku, co ma swoje bardzo konkretne wytłumaczenie: Lara początkowo mieszkała (i urodziła się) w Casablance, gdzie językami używanymi są arabski oraz francuski. Artystka w ten sposób chciała, aby tekst podkreślił tę część jej życiorysu. “Te kilka zdań traktuję jako przypominajkę dla mnie i dla Was – nikt nie jest jednowymiarowy, nawet jeśli zabrzmi to trochę cliche – jednakowy. To mój sposób na pielęgnowanie tej inności i mam nadzieję, że zainspiruje Was to do celebrowania własnej” – wyjaśnia Lara.

Do singla powstał też nakręcony w nocnych, miejskich ujęciach i plenerach w Poznaniu wizerunkowy teledysk. Artystka prezentuje się w nim w zróżnicowanych stylizacjach, dynamicznej formie oraz mimo młodego wieku, świetnie pracuje z kamerą. W klipie wyraźnie zaakcentowany został też motyw z francuskim fragmentem w tekście.

“Teraz, mogę Wam jedynie życzyć miłego słuchania. Pamiętajcie, że to Wy tworzycie historię kryjącą się za tym singlem. Sprawcie by była wyjątkowa.| – dodaje Artystka.

Social media Lary:

  • instagram: lara.oficjalnie
  • tiktok: lara.oficjalnie