Artysta z rejonu: Warszawa

Okładka i info

Dane

  • MuzykaM. Gaszyński, R. Poznakowski
  • TekstM. Gaszyński, R. Poznakowski
  • Produkcjaghost
  • Premiera28.08.2023
  • ISRCPL96P2300070
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | Ingrooves

Informacje o tym singlu

Współczesna wersja hitu lat 80-tych w wykonaniu Marcina Szczurskiego!

Klimatyczny i nowoczesny pop w połączeniu ze starym klasykiem.

„(Gdzie się podziały tamte) Prywatki” to polska piosenka Wojciecha Gąssowskiego z lat 80-tych, która idealnie nadaje się do tańca – to już kolejny cover od Marcina Szczurskiego, który postanowił wydać serię remiksów znanych hitów we współczesnych wersjach, aby przypomnieć wszystkim jaka muzyka królowała kiedyś.

Według Marcina znany utwór ma w sobie coś czego brakuje dzisiejszym piosenkom – sentyment oraz nostalgię do mijającego czasu i kończącej się, beztroskiej młodości i szaleństwa. Wersja “Prywatek” Artysty to wpadający w ucho pop dance, który potrafi porwać do zabawy.

Uważam, że ludzie potrzebują w dzisiejszych trudnych czasach muzyki, która zachęci nas do uśmiechu, radości, ruchu, tańca, odrobiny zapomnienia – a co może do tego lepiej posłużyć niż taneczne wersje starych, polskich, zapomnianych utworów we współczesnych klubowych wersjach? Sukces coverów Tribbsa pokazuje, że młodzież chętnie sięga po takie wersje, szczególnie, że dzięki temu poznają często oryginał i po niego sięgają dodaje Marcin.

Marcin Szczurski nagrał wcześniej kilka innych wersji starszych polskich utworów. „(Gdzie się podziały tamte) Prywatki” to jego trzecia propozycja zaraz po „Nie płacz kiedy odjadę” i „Cichej wodzie”. Niebawem ukażą się kolejne covery!

Marcin Szczurski to artysta, który jest związany ze światem muzyki od najmłodszych lat. Do śpiewania skłoniła go samotność i problemy, które dotykały go zarówno w szkole, jak i w domu. Traktował to jak ucieczkę, która go uratowała, dlatego nie wyobraża sobie obecnie życia w inny sposób, niż tworząc muzykę. Jego motywację i zaangażowanie można zauważyć chociażby po jego ogromnych osiągnięciach – zarówno na polskiej, jak i zagranicznej scenie muzycznej. Marcin na swoim koncie ma takie sukcesy jak: supporty koncertowe przed Blue Cafe, Krzysztofem Krawczykiem czy Golcem Uorkiestrom; dojście do finału preselekcji do Eurowizji w San Marino 2022; ponad 20 pre-nominacji do nagród Fryderyk czy dotarcie do półfinału francuskiego “Mam talent”. Oprócz tego ma już za sobą swoją własną trasę koncertową, solowy album i dużo utworów, które osiągały bardzo dobre wyniki i były wspierane przez sporą ilość stacji radiowych i nie tylko.

Artysta regularnie wydaje nową muzykę i pracuje nad dwoma kolejnymi płytami, które będą zwieńczeniem jego pracy jako muzykoterapeuty. “Muzykoterapia” (akustycznie) i “Muzykoterapia” (tanecznie), to krążki, które będą pewnego rodzaju zwieńczeniem pracy Marcina jako muzykoterapeuty. Przybiorą one formę autoterapii, ale też obserwacji i analizy na temat emocjonalnego konstruktu i kondycji człowieka we współczesnym świecie za pomocą muzyki.

Na co dzień Marcin pracuje w branży IT, inwestuje w nieruchomości i kształci się na psychoterapeutę. Psychologiczne zainteresowania przekładają się więc na bardzo trafne i głębokie przekazy płynące z jego twórczości. Artysta wydał również książkę dla dzieci i dorosłych pod tytułem “Świat bez internetu”.