Artysta z rejonu: Górny Śląsk

Okładka i info

Dane

  • MuzykaRebecca Gregory, Alan Glass, Yannic Fonderie
  • TekstKasia Muszyńska
  • ProdukcjaDEL8
  • Premiera10.11.2023
  • ISRCPL96P2300082
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | Ingrooves

Informacje o tym singlu

Karina Skwarczyńska powraca z nowym singlem!

Energiczny, pop-rockowy utwór w młodzieżowym klimacie.

Karina Skwarczyńska powraca z nowym, odważnym singlem, który świetnie wpisuje się w klimaty soundtracków rodem z młodzieżowych filmów Netflixa. Energiczna warstwa muzyczna i alternatywne brzmienia w połączeniu z mocnym wokalem – “Kwiatki” to utwór, który zdecydowanie szybko wpada w ucho!

Najnowszy singiel Artystki opowiada o dojrzewaniu, zostawianiu za sobą przykrych doświadczeń, budowaniu siebie i pożegnaniu z dziecięcą naiwnością.

Karina Skwarczyńska jest absolwentką I stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie fortepianu. Pierwsze szlify wokalne zdobywała w zespole „Włóczykije”. Jest laureatką wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów piosenki. Talent dziewczyny docenili m.in. Jacek Cygan, Krystyna Prońko czy Stanisław Sojka. Karina ma na swoim koncie również sukcesy innej natury. Wystąpiła w programie „Mali Giganci” (I i II edycja). Współpracowała z kompozytorami muzyki dziecięcej i młodzieżowej – we współpracy z Edwardem Choncherą (autorem tekstów i muzyki) powstały single „Kochać Świat”, „Piosenko bądź ze mną” i „Wyruszam w Świat”. Z kolei współpraca z Pawłem Stępieniem i zespołem Włóczykije zaowocowała wydaniem singla „Czerwony Liść”, do którego tekst napisał Lech Kotwicz. Nawiązana w ostatnich latach współpraca z ID Records zaowocowała w 2022 roku wydaniem pop-rockowego singla „Zapomnij”, który został dobrze przyjęty przez odbiorców, a szczególnie wybrzmiał na liście przebojów Polish Chart Radio Wnet, gdzie dwukrotnie zajął pierwsze miejsce, a także zwyciężył w plebiscycie „Przebój 200 notowań Listy Polish Chart”.

Przed Kariną czas wyboru – obecnie uczęszcza do klasy maturalnej i myśli o dalszym kształceniu się w kierunku wokalnym. Ma także dalsze plany wydawnicze, aktualnie pracuje nad nowymi singlami, które być może trafią na jej przyszłą płytę.

Karina na co dzień nie tylko śpiewa, ale też tańczy i występuje w musicalach. Scena to miejsce, w którym czuje się najlepiej. W wolnym czasie z radością zdobywa górskie szczyty i spędza czas ze swoimi zwierzakami.