Natalia Szczypuła ma 5 tys. fanów na Instagramie oraz jest finalistką Voice of Poland 11

Singiel (Radio)

Posłuchaj więcej naszych singli

Teledysk

Artysta z rejonu: Wrocław / dolnośląskie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaNatalia Szczypuła
  • TekstNatalia Szczypuła

Informacje o tym singlu

Pokaz umiejętności wokalnych oraz artyzm w pełni tego słowa znaczenia!

Do singla dostępny jest teledysk zrealizowany w formule live-session

11 członków bandu i Ona – Natalia Szczypuła – Finalistka XI edycji Voice of Poland. Artystka prezentuje kolejny swój nowy singiel – “Lukier” w muzycznym stylu glamour, w którym stawia na nagranie w formie live-session. To wspaniały pokaz umiejętności wokalnych oraz artyzm w pełni tego słowa znaczenia!  

“Lukier” muzycznie jest ciekawą mieszanką stylistyki łatwo dostępnej z brzmieniami charakterystycznymi dla bardziej wyrafinowanych gustów. Utwór ma wiele wspólnego z popem, szczególnie w zakresie kompozycji i melodii, jednak samo brzmienie zespołu zostało soulowe, a innowacje harmoniczne, akcenty i szybkie pasaże nadają “Lukrowi” lekki odcień nowoczesnego jazzu.

Oprócz samej Natalii,, w nagraniu słyszymy trąbkę, saksofony, trzyosobowy chórek, gitary oraz perkusję. Utwór nosi przewrotny tytuł “Lukier”, choć motywem przewodnim piosenki jest… “karmel” symbolizujący słodkie uczucie łączące dwoje ludzi.

Natalia Szczypuła jest finalistką 11. edycji Voice of Poland, a także zwyciężczynią Ladies Jazz Festival Gdynia 2021. Ambitne i wymagające gusta Natalia wyniosła z domu już od czasu, gdy była jeszcze dzieckiem. Wychowywała się w otoczeniu, w którym królowała muzyka gospel, stąd też jej miłość do takiej stylistyki. W jazzie natomiast zakochała się podczas studiów na London Centre of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii.

Muzyka Natalii jest nietuzinkowa i określa się ją jako styl glamour. W swoich utworach Atystka łączy ze sobą ambitne style wzbogacając je odrobiną popowej lekkości i dostępności. Cechą wspólną są zapamiętywalne melodie i motywy osadzone w soulowej, a niekiedy także jazzowej warstwie muzycznej. Te same cechy można znaleźć także w nowym i debiutującym właśnie singlu Natalii Szczypuły – “Lukier”

Social media Artysty:

  • instagram: natalia_szczypula