Artysta z rejonu:

Okładka i info

Dane

  • MuzykaMarcin Czyżewski, Robert Krysiak, Waldemar Dąże
  • TekstMarcin Czyżewski, Robert Krysiak, Waldemar Dąże
  • ProdukcjaWhite
  • Mix / MasterWhite
  • Premiera12.04.2024
  • ISRCPL96P2400035
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Marcin Czyżewski prezentuje swój nowy singiel, który porywa od pierwszych brzmień!

Nowoczesny i klubowy pop-dance.

Utwór “Łatwiej” powstał z myślą o doświadczaniu emocji – ich nadmiaru, braku i problemach oraz zaletach, jakie uczucia ze sobą niosą. Artysta opisuje w nim sytuacje z własnego życia: te z przeszłości wracają i nie dają spokoju, póki się z nimi nie upora. Tak samo w życiu moich klientów, bo jestem też terapeutą, widzę, jak człowiek dla drugiego człowieka może być obojętny i okrutny. “Uczucia mogą tłuc mocniej niż duży wór” – dodaje Marcin.

Utwór wyprodukowany w radiowych klimatach, z elementami współczesnego, klubowego dance-popu. Ciekawa, wręcz unikalna barwa głosu Artysty oraz wpadająca w ucho melodia i nowoczesna produkcja. Muzyka piosenki utrzymana jest w przyswajalnym dla ludzi rytmie i tonie, a jednocześnie ma duży potencjał, by wzbudzić refleksję nad jej przekazem tekstowym.

Marcin Czyżewski to kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Były wokalista zespołów takich jak Oddział Zamknięty, Harlem, Azyl P, Emigranci czy Piotr Rubik Orchestra. Finalista “Must Be The Music” oraz “The Voice Of Poland” i zwycięzca Jubileuszowej “Szansy na Sukces”. Był również finalistą międzynarodowego konkursu o nagrodę Bursztynowego Słowika Sopot Festival TVN. Kompozytor wielkiego przeboju „W płomieniach” Mateusza Ziółko, który obecnie ma ok. 80 mln wyświetleń na YouTubie.

Wszystko idzie w stronę bylejakości, szybkości i braku skupienia, co przekłada się na relacje międzyludzkie, których najzwyczajniej w świecie nie potrafimy prawidłowo i zdrowo budować – głównie przez zapatrzenie wyłącznie w swoje potrzeby – podsumowuje Artysta.

Marcin Czyżewski od dłuższego czasu gra i śpiewa z różnymi artystami, wspierając ich songwritersko, instrumentalnie i producencko. Jak sam twierdzi, wreszcie nadszedł czas, by pokazać się światu solo ze swoją muzyką. Obecnie pracuje nad projektem, z którym mocno się identyfikuje. Posiada również w zanadrzu kilka radiowych singli, które na pewno go zasilą. Jednocześnie działa także nad autorską płytą w bardziej pop-rockowym stylu. Marcin nie zamyka się na żaden rodzaj muzyki i ma absolutnie otwarty umysł, bo jego zdaniem, kluczowym słowem jest “MUZYKA”, która zdecydowanie gra mu w duszy.

Na co dzień zajmuje się eventami; organizuje oprawę muzyczną imprez i wydarzeń firmowych w jednym z warszawskich obiektów. Uwielbia podróżować i oddaje się temu gdy tylko znajduje na to czas poza pracą. Jego marzeniem jest podróż dookoła świata.