Artysta z rejonu:

Okładka i info

Dane

  • MuzykaArtem Maimeskul, Michał Chudek, Tomasz Morzydusza
  • TekstMichał Chudek
  • ProdukcjaFoxxes Music
  • Mix / MasterFoxxes Music
  • Premiera19.04.2024
  • ISRCPL96P2400037
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Dynamiczny singiel Mayka to najnowsza propozycja do radiowego grania tegorocznej wiosny!

"Romantyczny stan" celebruje niezależność, spontaniczność i chwile bliskości, które są nierozerwalnie związane z młodością i nocną rozrywką.

“Romantyczny stan” opowiada o namiętności, spontaniczności i chwilach ekscytacji, które towarzyszą romansowi i rozrywce nocnej. Zawiera elementy pewności siebie oraz odniesienia do luksusowego stylu życia i mody.

W pierwszej zwrotce artysta opisuje atmosferę relaksu i beztroskiej zabawy na plaży, podkreślając wyjątkowość chwili i pożądanie romantycznej eskapady. Wspomina o uwodzicielskim tańcu w stylu celebrytek, co dodaje nuty glamour i elegancji do otoczenia. W drugiej zwrotce natomiast podkreśla emocje towarzyszące nocy pełnej przygód i namiętności. Wzajemna fascynacja oraz oddanie wyrażone są poprzez wzmianki o ekskluzywnych trunkach i tanecznych popisach, podkreślając, że to właśnie te chwile pozostaną w pamięci na zawsze.

Mayk, znany również jako Mr.X, właściwie Michał Chudek (ur. 4 kwietnia 1987 r. w Puławach) – DJ, wokalista, producent muzyczny. W maju 2016 r. został zaproszony przez producenta muzycznego Remo do wspólnego wykonania utworu “Zaryzykuj”, który został napisany wspólnie z producenckim trio TheFoxxesMusic. To była pierwsza produkcja, na której udzielił się wokalnie. Michał w styczniu 2017 r. pod pseudonimem Mayk wydał swój debiutancki singiel “Wiem, co jest grane”. Ma na koncie wspólne nagrania z B.R.O., TKM, Remo, Pit, Adi Foxx, Hans. Mayk poza wydawaniem własnych utworów w wolnym czasie pisał piosenki dla Sylwii Lipki, Sound’n’Grace, Bartka Kaszuby, Weroniki Juszczak i wielu innych. W 2020 r. wraz z producentem Adi Foxx zaprosili do współpracy znanego ukraińskiego artystę Ivana NAVI, tworząc przy tym utwór w języku polsko-ukraińskim “Rzeka/РІЧКА”. W czerwcu 2021 r. wspólnie z lubelskim radiowcem Pawłem Typiakiem i raperem TKM wydali w klimacie latynowskim utwór pt. “PrzeWszystko”. Rok później Mayk zaprosił artystę Bakalarza i wydał z nim letni kawałek, który nosi tytuł „czerwiec lipiec sierpień”.

Artysta obecnie nie planuje wydania płyty. Skupia się na konkretnych singlach, co pozwala mu eksperymentować z różnymi stylami muzycznymi i nie ograniczać się do jednego konkretnego gatunku. Chciałby, żeby jego słuchacze mieli zawsze coś nowego i nie czuli się ograniczeni przez konkretny styl czy temat. Inspiruje się artystami, którzy odważnie eksperymentują i zmieniają swoje brzmienie, tworząc ciekawe i zaskakujące utwory. Otwartość na nowe możliwości i nieustanny rozwój są dla Mayka najważniejsze.