Artysta z rejonu: Mazowieckie / Warszawa

Okładka i info

Dane

  • MuzykaMarek Kościkiewicz
  • TekstMarek Kościkiewicz
  • ProdukcjaMarek Kościkiewicz
  • Premiera07.06.2023
  • ISRCPL96P2300040
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

Uczestniczka tegorocznych, opolskich Debiutów w popowo-alternatywnej odsłonie!

Nieszablonowy pop w połączeniu z charakterystycznym, intrygującym wokalem.

“Na końcu świata” to utwór, który – jak sama Artystka przyznaje – czekał na odpowiedni moment, tak samo jak ona. Ewa Novel zaśpiewa swój singiel podczas Debiutów na tegorocznym festiwalu w Opolu. Utwór został napisany przez legendarnego muzyka i wokalistę, Marka Kościkiewicza.

Oryginalna kompozycja i tekst, który opowiada pozornie prostą historię. “Na końcu świata” to singiel, na który zdecydowanie zwrócą uwagę miłośnicy popowych i zarówno alternatywnych brzmień.

“Na końcu świata” to opowieść niejednoznaczna, tajemnicza i momentami nawet mroczna. Ukazuje uczucia głównej bohaterki, która ma już wszystkiego dość i tak jak w tytule, znajduje się “na końcu świata”. Utwór ukazuje zmagania dziewczyny z codziennością i złamanym sercem. Bohaterka pragnie odzyskać piękno swojego życia i wyrwać się do zupełnie innego świata. Cały utwór to opowieść o dziewczynie, która marzy aby zmienić otoczenie i udać się do krainy swoich marzeń, które odłożyła w kąt, w konfrontacji z szarą rzeczywistością – dodaje Artystka.

Ewa Novel to wokalistka i autorka tekstów, obdarzona charakterystyczną barwą głosu. Warsztat wokalny kształciła pod okiem znakomitych nauczycieli, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Artystka jest finalistką “Szansy na Sukces – Opole 2022” (w odcinku z panią Ireną Santor) oraz laureatką VII edycji “The Voice of Poland”, gdzie śpiewała w drużynie Tomsona i Barona. Znana jest również ze współpracy z zespołem LEVI, z którym nagrała dwie płyty: “LEVI” i “Odcienie”. Wygrała Rawa Blues Festival i międzynarodowy konkurs “Blues Aperitive”. Ewa wystąpiła również z legendarnym gitarzystą Scottem Hendersonem podczas jego trasy koncertowej w Polsce w 2022 roku.

Ewa w przyszłości planuje wydać płytę, która będzie zwieńczeniem jej dotychczasowej pracy muzycznej. Znajdą się na niej zarówno kompozycje Ewy Novel, jak i utwory napisane przez innych artystów. Płyta będzie eklektyczna i przepełniona emocjami.

Miłość do muzyki towarzyszy Ewie od zawsze. Jak sama przyznaje, karierę solową rozpoczęła dość późno, jednak to nie przeszkodziło jej w spełnieniu swoich marzeń. Na co dzień prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą oraz warsztaty, a także uczy dzieci śpiewać.