Artysta z rejonu:

Okładka i info

Dane

  • MuzykaEwa Borcz
  • TekstEwa Borcz, Marta Fortowska, Ewa Novel
  • ProdukcjaDarek Grela
  • Mix / MasterDarek Grela
  • Premiera01.12.2023
  • ISRCPL96P2300094
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | Ingrooves

Kolejny singiel Ewy Novel „Niewidzialna więź”, czyli duet z wyjątkowym wokalistą – Kubą Jurzykiem!

Mocna kompozycja i brawurowe wykonanie bardzo mocnych i musicalowych wokali.

W kompozycji utworu słyszymy przejmujące motywy fortepianu oraz ciemne brzmienie basu (partie wykonane przez Macieja Niecia), ciepłe barwy instrumentów smyczkowych oraz chórki nadające tło wokalom prowadzącym (nagrane przez Ewę Borcz), a wszystko wzmocnione perkusyjnymi wejściami Adama Leśniaka.

Singiel ukazuje niewidzialną więź, jaka łączy artystę z drugim artystą, ale także z publicznością. Muzyk ma nietypową moc aby chwytać za serce, wzruszać, ale też poruszać. To bardzo duża odpowiedzialność, ponieważ bycie na scenie wiąże się z ciągłymi oczekiwaniami – od publiczności, ale i tymi, jakie stawia wobec siebie artysta.

Ideą powstania utworu była rozmowa ze znajomym muzykiem. Zastanawialiśmy się nad paradoksem bycia na scenie. Doszliśmy do wniosku że tylko drugi muzyk, artysta rozumie ten „ulotny czar” – wspomina Ewa – Od dawna marzyłam o nagraniu duetu i wiedziałam, że fantastycznie byłoby zaśpiewać z Kubą. On jest fenomenalny i rewelacyjnie umie przedstawić emocje panujące w utworze. Współpraca z nim to była czysta przyjemność.

Ewa Novel to wokalistka i autorka tekstów, obdarzona charakterystyczną barwą głosu. Warsztat wokalny kształciła pod okiem znakomitych nauczycieli, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Artystka jest finalistką “Szansy na Sukces – Opole 2022” (w odcinku z panią Ireną Santor) oraz laureatką VII edycji “The Voice of Poland”, gdzie śpiewała w drużynie Tomsona i Barona. Znana jest również ze współpracy z zespołem LEVI, z którym nagrała dwie płyty: “LEVI” i “Odcienie”. Wygrała Rawa Blues Festival i międzynarodowy konkurs “Blues Aperitive”. Ewa wystąpiła również z legendarnym gitarzystą Scottem Hendersonem podczas jego trasy koncertowej w Polsce w 2022 roku.

Ewa w przyszłości planuje wydać płytę, która będzie zwieńczeniem jej dotychczasowej pracy muzycznej. Znajdą się na niej zarówno kompozycje Ewy Novel, jak i utwory napisane przez innych artystów. Płyta będzie eklektyczna i przepełniona emocjami.

Miłość do muzyki towarzyszy Ewie od zawsze. Jak sama przyznaje, karierę solową rozpoczęła dość późno, jednak to nie przeszkodziło jej w spełnieniu swoich marzeń. Na co dzień prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą oraz warsztaty, a także uczy dzieci śpiewać.