Artysta z rejonu:

Okładka i info

Dane

  • MuzykaPatryk Rogoziński
  • TekstPatryk Rogoziński
  • ProdukcjaPatryk Rogoziński
  • Mix / MasterPatryk Rogoziński
  • Premiera06.12.2023
  • ISRCPL96P2300097
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | Ingrooves

Świetny, świąteczny pop w wykonaniu Marcina Simińskiego!

Wspaniała piosenka świąteczna autorska z mocnym wokalem Marcina, przypominającym nieco barwę głosu Mateusza Ziółko.

Utwór o melancholijnym brzmieniu i wciągającej linii melodycznej, spokojnych zwrotkach, ale i dynamicznym, lekko wpadającym w ucho refrenie. Świątecznego nastroju piosence nadają wykorzystane przy tworzeniu aranżacji instrumenty: wiolonczela, saksofon altowy, a w tle charakterystyczne dla tego typu produkcji  instrumenty perkusyjne. Całość dopełniają dźwięki elektrycznej gitary i wyraźne uderzenia bębnów, co ma być świadomym zabiegiem podkreślającym rockowe upodobania śpiewającego piosenkę wokalisty, na scenie wykonującego często utwory legendarnej grupy Queen. To też wspólny muzyczny  język jaki nawiązali ze sobą wykonawca i kompozytor utworu – Patryk Rogoziński.

Mamy dla siebie coraz mniej czasu, nie doceniamy go, a kiedy zdarzają się różne, niespodziewane rzeczy w naszym życiu, to brakuje nam go bardzo. Co gorsza niekiedy okazuje się, że  jest zbyt późno, aby coś naprawić, kogoś przeprosić, porozmawiać, przytulić. „Podarujmy sobie czas” – to chyba najlepsze przesłanie, jakie niesie ze sobą ten utwór. I nie tylko w czasie świąt, bo wtedy jest jakoś prościej, ale tak często, jak to tylko możliwe – dodaje Marcin.

Marcin Simiński to Artysta urodzony na Pomorzu Zachodnim, dziennikarz z wykształcenia, od niedawna dyrektor jednej z instytucji kultury, ale przede wszystkim wokalista o charyzmatycznym głosie. Zwycięzca emitowanego na antenie TVP 2 w listopadzie 2020 r. odcinka “Szansa na Sukces”, poświęconemu twórczości Romualda Lipko, w którym brawurowo wykonał utwór pt. “Aleja gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej. Dało mu to przepustkę do wielkiego finału “Szansy na Sukces. Opole 2021”, emitowanego na żywo w TVP 2, w grudniu 2020 roku, w czasie którego Marcin zaśpiewał wspólnie z wielkimi gwiazdami, Izabelą Trojanowską, Urszulą i Felicjanem Andrzejczak, legendarną balladę pt. “Jolka, Jolka, pamiętasz”. Marcin Simiński trafił do ścisłej finałowej trójki “Szansy na Sukces. Opole 2021”. Choć biletu do “Opola” ostatecznie nie zdobył, udział w programie spowodował, że jego kariera nabrała rozpędu. Wydał do tej pory kilka utworów, do których powstały też teledyski. Każdy z singli był promowany w wielu stacjach radiowych w Polsce. Poza tym, Artysta ma już na swoim koncie choćby współpracę z legendarnym tekściarzem Markiem Dutkiewiczem, który napisał tekst do debiutanckiego singla Marcina pt. „Moja tajna misja”. Ostatni utwór wokalisty, pt. „GONDOLĄ NOCY” miał premierę 12 czerwca – utwór ten skomponował Mieczysław Jurecki (Budka Suflera), a słowa napisał Staszek Głowacz, kompozytor, wokalista, tekściarz. Trwają pracę nad kolejnym wspólnym materiałem muzycznym.

Marcin stale koncertuje nie tylko pod swoim nazwiskiem, ale też jako frontman dwóch projektów tribute to Queen: Lord sound of Queen i Queen’s Champions. Drugi projekt powstał z inicjatywy Wojtka Wójcickiego, znakomitego szczecińskiego gitarzysty, mającego na swoim koncie współpracę z wieloma znanymi artystami w Polsce (min. Bracia Cugowscy, Ewelina Flinta, Katarzyna Kowalska, czy zespół Kolaboranci).