Artysta z rejonu: Szczecin, Bydgoszcz

Okładka i info

Dane

  • MuzykaAdi Foxx, Kamila Witek, Dominika Lewandowska, Wiktoria Krakowiak
  • TekstAdi Foxx, Kamila Witek, Dominika Lewandowska, Wiktoria Krakowiak
  • ProdukcjaThe Foxxes Music
  • ISRCPL96P2300016
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

“Po 12” – potencjał na prawdziwy przebój wiosny!

Mieszanka współczesnego popu i brzmienia w stylu retro w hitowym wydaniu!

Najnowszy singiel “Po 12” zespołu Aveira to uniwersalna, taneczna mieszanka nowoczesności i nostalgicznego brzmienia, skierowana do słuchaczy w każdym wieku. Już teraz wiadomo, że piosenkę zagra premierowo mnóstwo stacji radiowych. Zapowiada się prawdziwy hit!

Wokalistki Victoria Krakowiak oraz Dominika Lewandowska tworzą muzyczny i zgrany duet – Pochodzą ze Stargardu, gdzie od najmłodszych lat śpiewają razem na scenie. Muzyczną przygodę zaczynały od różnych gatunków, m.in. jazzu, rocka, poezji śpiewanej czy muzyki popularnej – i to właśnie przy tej ostatniej zatrzymały się na dłużej. Mają za sobą wiele osiągnięć na międzynarodowych i polskich festiwalach. Zajmowały podium na scenie w Pradze, we Włoszech i w Portugalii, a także w Warszawie, Bydgoszczy czy Częstochowie. Napędzane wieloma sukcesami postanowiły rozpocząć karierę muzyczną. W przyszłości planują wydać swój pierwszy album, na którym oprócz dotychczasowych utworów, znajdą się również zupełnie nowe. Nie zabraknie też specjalnej niespodzianki dla słuchaczy. Artystki intensywnie pracują nad nowymi projektami, a ich głównym celem jest dotarcie do jak największego grona odbiorców, które stale się powiększa, a to zdecydowanie motywuje je do dalszego działania.

Dziewczyny na polski rynek muzyczny wnoszą dużo nowości będąc duetem wśród wielu solowych artystów. Chociaż wiele ich łączy, są zupełnie różne, jednak muzycznie rozumieją się jak mało kto, co możemy doskonale usłyszeć w ich bezbłędnie zaśpiewanych singlach. Muzyka, którą tworzą, to nie tylko współczesny pop, ale także mieszanka z pogranicza różnych klimatów, dzięki czemu zachowują swój oryginalny styl. W ich muzyce każdy może odnaleźć coś dla siebie – i to jest wyjątkowe.

Nowy singiel wokalistek nawiązuje tekstem do ulotnych, szczęśliwych chwil i radosnych momentów, które zostają w myślach na długo – podobnie jak on sam. Jego energia sprawia, że nie daje o sobie zapomnieć, wpada w ucho, jednocześnie wprawiając w błogi nastrój. Styl całego utworu jest utrzymany w klimacie współczesnego synth pop’u i trafia do bardzo szerokiego grona odbiorców. 

“Po 12” to rytmiczna, nowoczesna piosenka, ale nawiązuje bardzo mocno do muzyki z lat 80′ i 90′. Ta propozycja skierowana jest do każdej grupy wiekowej! Brakuje nam na polskiej scenie piosenek, z którymi każdy może się utożsamić nasz nowy singiel właśnie taki jest! Chcemy tworzyć muzykę, którą każdy będzie mógł się cieszyć i do której będzie chciało się wracać – dodają Artystki.

Dotychczasowe wydane piosenki duetu Aveira zostały docenione m.in. przez Radio Eska, Radio Supernova, Muzyczne Radio i Twoje Radio oraz wiele innych stacji. Wokalistki mają za sobą również występy w telewizji – w Dzień dobry TVN czy 4Fun Dance.

Na co dzień większość czasu poświęcają oczywiście muzyce, ćwicząc, śpiewając i tworząc. Obie grają na gitarze, a Dominika dodatkowo na kilku innych instrumentach: ukulele, kalimbie oraz keyboardzie. Pozamuzycznie Victoria udziela się jako fotomodelka. Dominika jest mistrzem gry i aktorką w escape roomie. Obie są również studentkami.

Social media zespołu: