Artysta z rejonu: Warszawa / Kraków

Okładka i info

Dane

  • MuzykaMarcin Szczurski
  • TekstMarcin Szczurski
  • Produkcja2FI
  • Mix / MasterAlbert Markiewicz
  • Premiera08.03.2024
  • ISRCPL96P2400026
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Marcin Szczurski w nowym, trap-popowym singlu!

Mocny, taneczny i rytmiczny beat, idealnie nastrajający do tańca.

Singiel muzycznie osadzony jest w klimacie trap-popu, który w Polsce nie jest jeszcze aż tak popularny, jak na przykład w Ameryce. „Słońce z Tequilą” nawiązuje do chęci dobrego zakończenia związku: bez ostatnich kłótni, poprzez romantyczne miłe pożegnanie się w szacunku. Co ciekawe, sam byłem podczas kończenia związku gdy powstawał, a  podczas kręcenia teledysku rozwinął się mój aktualny związek z narzeczoną Natalią, więc w moim prywatnym życiu jest to połączenie końca z początkiem – zamknięciem i rozpoczęciem ważnej nowej relacji – opowiada Artysta.

Utwór to toast za pozytywne zakończenie związku i wypicie za nowy początek. Choć może wydawać się to smutne, każda bliższa relacja to okazja do rozwinięcia się i warto i być za to wdzięcznym pijąc „Słońce z Tequilą” i tańcząc ostatni taniec do tej piosenki.

Utwór „Słonce z Tequilą” powstał prawie 2 lata temu. Wyprodukował go FI2, syn mojego szefa z pracy, bardzo zdolny nastolatek. Miksował go natomiast Albert Markiewicz, który współpracuje z Bryską, Tribbsem, czy Roxie, a tekst pomagała napisać Ania Sama, którą poznałem podczas warsztatów ZAIKS w Zakopanem dla songwriterów, gdzie pisaliśmy teksty z Liberem czy Magdą Wójcik z zespołu Goya. Teledysk powstał dzięki Natalii Pałczynskiej, ko-producentce klipu, który montował Adrian Bystron. Za reżyserię odpowiada Paweł Budziński z Teatru Bakałarz z Krakowa. Kręciliśmy go na Zakrzówku w Krakowie. Przedstawia on historię pary, która się kłóci i przychodzi do mnie na terapię, a pod jej wpływem, chcąc dobrze przeżyć ze sobą ostatnie chwile, zmienia zdanie i poprzez uświadomienie sobie co może stracić, zostaje ze sobą. Singiel zapowiada mój trzeci album „Muzykoterapia”, którego premiera już w najbliższych tygodniach! – dodaje Marcin.

Marcin Szczurski to artysta, który jest związany ze światem muzyki od najmłodszych lat. Do śpiewania skłoniła go samotność i problemy, które dotykały go zarówno w szkole, jak i w domu. Traktował to jak ucieczkę, która go uratowała, dlatego nie wyobraża sobie obecnie życia w inny sposób, niż tworząc muzykę. Jego motywację i zaangażowanie można zauważyć chociażby po jego ogromnych osiągnięciach – zarówno na polskiej, jak i zagranicznej scenie muzycznej. Marcin na swoim koncie ma takie sukcesy jak: supporty koncertowe przed Blue Cafe, Krzysztofem Krawczykiem czy Golcem Uorkiestrom; dojście do finału preselekcji do Eurowizji w San Marino 2022; ponad 20 pre-nominacji do nagród Fryderyk czy dotarcie do półfinału francuskiego “Mam talent”. Oprócz tego ma już za sobą swoją własną trasę koncertową, solowy album i dużo utworów, które osiągały bardzo dobre wyniki i były wspierane przez sporą ilość stacji radiowych i nie tylko.

Artysta regularnie wydaje nową muzykę i pracuje nad dwoma kolejnymi płytami, które będą zwieńczeniem jego pracy jako muzykoterapeuty. “Muzykoterapia” (akustycznie) i “Muzykoterapia” (tanecznie), to krążki, które będą pewnego rodzaju zwieńczeniem pracy Marcina jako muzykoterapeuty. Przybiorą one formę autoterapii, ale też obserwacji i analizy na temat emocjonalnego konstruktu i kondycji człowieka we współczesnym świecie za pomocą muzyki.

Na co dzień Marcin pracuje w branży IT, inwestuje w nieruchomości i kształci się na psychoterapeutę. Psychologiczne zainteresowania przekładają się więc na bardzo trafne i głębokie przekazy płynące z jego twórczości. Artysta wydał również książkę dla dzieci i dorosłych pod tytułem “Świat bez internetu”.