Artysta z rejonu: Szczecin, Bydgoszcz

Okładka i info

Dane

  • MuzykaVictoria Krakowiak, Dominika Lewandowska, Grzegorz Woś
  • TekstVictoria Krakowiak, Dominika Lewandowska, Grzegorz Woś
  • ProdukcjaZgrywa, DEL8
  • Premiera08.09.2023
  • ISRCPL96P2300064
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

Aveira z nowym i zaskakującym singlem, idealnym na zakończenie lata!

Połączenie melancholijnego tekstu z klubowo-housowym brzmieniem.

Ten singiel to opowieść o zranionej duszy, o odrzuceniu i samotności. Wspomniane wcześniej połączenie melancholijnego tekstu z klubowo-housowym brzmieniem na pierwszy rzut oka (a właściwie ucha) może wydawać się nieco abstrakcyjne, jednak dziewczyny z zespołu Aveira uwielbiają stawiać na nieoczywiste rozwiązania!

“Summer high” jest dla nas pewnego rodzaju eksperymentem – lubimy bawić się stylem i mieszać ze sobą różne gatunki, stąd piosenka w housowo-klubowym klimacie. Dobrze czujemy się w tanecznych numerach – kiedy słyszymy taką wersję “Summer High” to aż chce nam się tańczyć! Wprowadziłyśmy tu również nutę nostalgii, dzięki czemu jest to idealny kawałek na zakończenie wakacji! – dodają Artystki.

Dominika Lewandowska i Victoria Krakowiak śpiewają razem od najmłodszych lat. Obie pochodzą ze Stargardu i chociaż są zupełnie różne, muzycznie rozumieją się jak mało kto. Obecnie najbliżej im do gatunku z pogranicza muzyki popularnej, jednak swoją muzyczną przygodę zaczynały m.in. od rocka, jazzu czy poezji śpiewanej. Brały udział w wielu festiwalach, zarówno polskich jak i międzynarodowych. Zajmowały podium na scenie w Pradze, we Włoszech i w Portugalii, a także w Warszawie, Bydgoszczy czy Częstochowie.

Dziewczyny na co dzień zajmują się głównie muzyką: ćwiczą, śpiewają, tworzą. Obie grają na gitarze, a Dominika dodatkowo także na kalimbie, ukulele oraz keyboardzie. Pozamuzycznie Victoria udziela się jako fotomodelka. Dominika jest mistrzem gry i aktorką w escape roomie. Obie są również studentkami.

w przygotowaniu