Artysta z rejonu: Bydgoszcz / Islandia

Okładka i info

Dane

  • MuzykaMarta Szymkus
  • TekstMarta Szymkus
  • Produkcjaghost
  • Premiera21.09.2023
  • ISRCPL96P2300068
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

Najnowszy singiel Stefanovej to majstersztyk w dobie wszechobecnej elektroniki!

Piękna melodia, magiczna aranżacja i klimat.

“Świeżością” to przepiękny, bogato zaaranżowany utwór, niezwykle klimatyczny i melodyjny. Must have dla miłośników bardzo alternatywnych, popowych klimatów!

Czym jest ten singiel? Powrotem do wewnętrznej siły. Mówi o intuicyjnych wyborach i miłości do siebie. Jaka sama Artystka twierdzi, początkowo piosenka wydawała mi się być historią o miłości romantycznej, lecz z biegiem czasu zrozumiała, że utwór nabrał szerszej  perspektywy.

Podążanie za świeżością to codziennie utrzymywanie się w stanie zaciekawienia światem. Nieustanne odkrywanie siebie i intuicyjne wybieranie nie wydeptanych ścieżek, sprawiają, że nawet jeśli odejdziemy daleko w nieznane, zawsze jesteśmy na dobrej drodze – dodaje Artystka.

Stefanova to artystka pochodząca z Bydgoszczy, która zaczynała swoją przygodę z muzyką od występów na jamach improwizowanych, współpracując z lokalnymi muzykami. Kolejne kroki w muzyce stawiała w Krakowie w studium aktorskim lart, ucząc się śpiewać oraz wykorzystując techniki aktorskie. Pod koniec 2021 roku trafiła na Islandię gdzie zainspirowana nowym klimatem tworzy swoją muzykę. Artystka gra na ukulele i lubi różne style muzyczne. Uwielbia pisać teksty i w ten sposób komentować otaczającą ją rzeczywistość. Muzyka Stefanovej często inspirowana jest naturą, która ją uspokaja. Obecnie pracuje nad nagrywaniem singli, które finalnie znajdą się na całej płycie. 

Na co dzień mieszka na Islandii i podróżuje kiedy ma taką możliwość. W tym roku pracowała jako przewodniczka na Zipline w północnej części wyspy. Gdy tylko może spędza czas pośród natury, chodząc po górach czy odkrywając nowe rejony. Relaksuje ją również czytanie książek w domowym zaciszu.

w przygotowaniu