Artysta z rejonu: Pomorze gdańskie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaRene Miller, Tobias Topic, Alexander Tidebrink, Molly Irvine
  • TekstRene Miller, Tobias Topic, Alexander Tidebrink, Molly Irvine
  • ProdukcjaSteven
  • Premiera22.09.2023
  • ISRCPL96P2300066
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

TikTokowy hit, czyli “Nie złamiesz mnie” Stevena!

Motywacyjny singiel zaaranżowany pod oryginalny utwór „Breaking me” Topica i A7S.

Polskojęzyczny remiks hitu „Breaking Me” Topica i A7S, na którego premierę czekało mnóstwo ludzi nie tylko stał się viralem na TikToku, ale osiągnął również 1,2 miliona wyświetleń na YouTubie – i to zaledwie w miesiąc.

Singiel “Nie złamiesz mnie” to utwór o przesłaniu motywacyjnym. Autor chciał przez niego uświadomić ludziom, że często tkwią w toksycznych relacjach miłosnych, przyjacielskich, zawodowych i innych, i że czasem nie warto dźwigać ciężaru na plecach – lepiej się odciąć, zostawić przeszłość i ruszyć dalej. Spojrzeć i zadbać wreszcie o siebie, a nie na siłę uszczęśliwiać innych.

Utwór pt. “Nie złamiesz mnie” powstał trochę z przypadku, aby zobaczyć reakcje ludzi na takie spolszczenie znanego hitu. Nie miałem żadnych większych oczekiwań a jednak udało się i wpadł w viral. Tekst jest napisany bezosobowo przez co każdy może się z nim utożsamić bez względu na płeć, poza tym, jest dość mocno motywacyjny i można go odnieść do wielu aspektów życia, nie tylko relacji miłosnej, ale też chociażby sukcesów i porażek zawodowych czy sportowych. W procesie jego powstawania nie było żadnej grubszej przekminy ani napinki, po prostu pisaliśmy (razem z przyjacielem Devi’m) o sytuacji z życia i chyba to ludzi urzekło, ta szczerość i prostota tego numeru. Co do podkładu to został stworzony od podstaw, użyłem własnych instrumentów i dźwięków, ale zaaranżowałem go 1:1 jak oryginalne “Breaking Me” Topica i A7S. Wokal jest oczywiście mój, ale został zmodulowany. Chciałem nie tylko zbliżyć się bitem i wokalem do oryginału, ale też spróbować go przeskoczyć brzmieniowo. Czy się udało? Pozostawiam to ocenie słuchaczy… – dodaje Steven.

Marcin „Steven” Piotrkowski to 30 letni muzyk z Trójmiasta, doświadczony producent muzyczny i realizator nagrań, autor tekstów i setek kompozycji. Steven komponuje utwory od 2005 roku, zaczynał od muzyki techno i trance, szybko jednak odnalazł się w rapie i wyprodukował setki hip-hopowych utworów. Teraz prócz rapu z powodzeniem tworzy również muzykę klubowo-popową. Przez kilka lat współtworzył duet muzyczny z wokalistką Pepi, z którą występował na scenie w roli gitarzysty i wokalisty. W 2015 roku ukończył realizację dźwięku. gdzie zdobył tytuł realizatora nagrań i nagłośnień. W 2022 roku wraz z przyjacielem założył studio produkcyjno-nagraniowe o nazwie PRI Zone, którego jest współwłaścicielem i w którym aktualnie pracuje jako producent muzyczny oraz realizator nagrań i miksów. Choć Steven od wielu lat współpracuje z innymi artystami, na swoim koncie ma setki wyprodukowanych i zmiksowanych utworów a jego prace doceniły największe wytwórnie hip-hopowe w Polsce, takie jak Step Records, DeNekstBest czy Fresh’n’Dope, to dopiero od niedawna rozwija swoją solową karierę muzyczną w stylistyce klubowo-popowej. Steven jest artystą kompletnym i wszechstronnym. Komponuje podkłady, pisze do nich teksty, nagrywa a na koniec całość masteruje. Cechuje go wybitna pracowitość i perfekcjonizm, dbałość o najdrobniejsze aspekty wokalno-muzyczne gwarantuje najwyższą jakość utworów, nad którymi pracuje. W sierpniu br. stworzył polski remix utworu Topic & A7S- Breaking Me pt. “Nie złamiesz mnie”, który stał się viralem na Tik Toku (ponad 1,8 mln odtworzeń pierwszego filmiku z remixem). Utwór ten uzyskał oficjalną zgodę wydawniczą od pierwotnych autorów i podmiotów zależnych, dzięki czemu został opublikowany na YouTube oraz na platformach streamingowych. Od 2023 roku Steven jest związany z wytwórnią ID Records oraz dystrybucją Universal Music Polska.

Na co dzień Steven pracuje w studio nagraniowym, gdzie tworzy, pisze i nagrywa. Jak sam twierdzi, prywatnie jest zwykłym facetem, chodzi na siłownię, lubi dobrze zjeść, jest świeżo upieczonym tatą 5-miesięcznej córeczki i to jest obecnie jego największe zainteresowanie. Poza tym pół życia trenował parkour (był również trenerem), czyli efektywne pokonywanie przeszkód.

w przygotowaniu