Artysta z rejonu: Górny Śląsk

Okładka i info

Dane

  • MuzykaMonika Kiepura
  • TekstMonika Kiepura
  • ISRCPL96P2200042
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

MONIKA KIEPURA W SZCZERYM UTWORZE “A GDYBY TAK”

#STOPDEPRESJI, czyli apel do wszystkich, którzy stracili sens, zestawiony z rozchmurzającą aranżacją.

“A gdyby tak” to nowy utwór Moniki Kiepury, który porusza niezwykle ważny i powszechny problem dzisiejszych czasów, czyli depresję. Artystka chce podzielić się w nim swoimi własnymi doświadczeniami i otwierając się na słuchaczy pomóc tym, którzy przechodzą trudny czas i potrzebują wsparcia, otuchy. 

Nowy singiel Moniki Kiepury to dokładny opis jednego ze snów Artystki, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat depresji. Utwór ma działać przede wszystkim dwutorowo, uwzględniając zarówno osoby dotknięte depresją, jak i osoby, które w wyniku tej choroby straciły swoich bliskich. Wszystkie słowa zawarte w tekście niosą za sobą historię Moniki, która sama zetknęła się z ogromnym cierpieniem spowodowanym stratą bliskiej osoby właśnie przez tą chorobę. Każdy słuchacz może więc potraktować je jak słowa wsparcia i otuchy od przyjaciela, osoby, która w takiej sytuacji jest niezwykle ważnym elementem naszego życia.

Singiel jest moim osobistym apelem do osób borykających się z depresją i również wyciągnięciem ręki do ludzi, którzy przez tą chorobę stracili bliską osobę. Ubrany w nieprzytłaczającą aranżację niesie jednak ze sobą słowa, które być może pomogą, może skłonią do refleksji, bądź leczenia ,bo moim zdaniem właśnie tego potrzebują bezpośrednio, czy pośrednio dotknięci depresją – wyjaśnia Artystka.

Muzycznie utwór jest utrzymany w tonach melodyjnej ballady z narastającymi brzmieniami gitarowymi, nadającymi utworowi energii. Rytmy, w których utrzymana jest piosenka idealnie wpasowują się w motywacyjny przekaz jaki ma za sobą nieść, na początku słyszymy bowiem spokojną balladę, a z czasem nabiera ona rozpędu poprzez energiczne gitarowe dźwięki.

Artystka myśli również o wydaniu własnej płyty, która w założeniu ma być przede wszystkim różnorodna. Ta koncepcja wynika z twórczości Moniki, która nie zamyka się tylko na jeden styl oraz z tego, że Artystka chce aby każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie, żeby na płycie nie gościła monotonia i przedstawiała ona ludziom muzykę w taki sposób, aby mogli uznać ją za swoją własną.

Teledysk, mimo bardziej wesołej aranżacji, jest idealnym zobrazowaniem tego, że pomoc drugiej osoby jest niesamowicie ważna w dobie tak ciężkiej choroby jaką jest depresja. Możemy w nim zobaczyć Artystkę ubraną w szpilki i wąską sukienkę, siedzącą w wannie wypełnionej plastikowymi kulkami. Monika przyznaje, że nie dałaby rady do niej wejść, a później wyjść, gdyby nie pomocna dłoń z zewnątrz. Ważne jest więc to w jaki sposób do tego doszło, całe tło i to jest idealne zobrazowanie przekazu płynącego z utworu.

Monika Kiepura już od najmłodszych lat jest związana z muzyką, mając na swoim koncie liczne występy w chórze, wygrane konkursy karaoke, a niedawno nawet udział w koncercie na Tauron Arenie w Krakowie. Artystkę wyróżnia przede wszystkim różnorodność styli, w których powstają jej utwory. Na jej koncertach można usłyszeć typowy, energiczny pop, ale również klimatyczną, akustyczną balladę, trochę alternatywy, rocka, czy coś w stylu lat 70. Monika tworzy muzykę, gdyż poza ogromną przyjemnością jaką z niej czerpie, pozwala ona odciąć się jej od całego, często przytłaczającego świata. Muzyka jest jej pewnego rodzaju tarczą, która chroni ją przed wszystkimi negatywami. “Jesteś lekiem na całe zło” – to słowa Pani Prońko, które idealnie oddają to, czym dla Artystki jest muzyka.

Social media Moniki:

  • Instagram: monika_kiepura
  • Facebook: Monika Kiepura