Artysta z rejonu: Kujawsko-pomorskie / Toruń

Okładka i info

Dane

  • MuzykaDominika Sztonyk, Rafał Konieczny
  • TekstDominika Sztonyk
  • ISRCPL96P2200033
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

DOMINIKA SZTONYK POWRACA W EMOCJONALNEJ BALLADZIE NA POŻEGNANIE LATA

Utwór łączący muzykę z psychologią, czyli zabieg którym Artystka zachęca do innego spojrzenia na świat.

“Kiedy Przyjdziesz Ponownie” to kolejny utwór Dominiki Sztonyk, który podobnie jak poprzedni “szczeRAdość” utrzymany jest w refleksyjnym wydźwięku. Cała magia polega na połączeniu muzyki z psychologią, co ma skłonić słuchaczy to utożsamienia się z przekazem Artystki. Dajcie się ponieść emocjom i poznajcie bliżej Dominikę, która zarazi Was optymizmem i wniesie do Waszego życia dużą dawkę pozytywnych emocji. 

Nowa piosenka Dominiki Sztonyk to zachęta do zrobienia pierwszego, odważnego kroku mimo towarzyszących nam obaw. Artystka w swoim utworze opowiada o czekaniu na gest drugiego człowieka, którego interpretację pozostawia słuchaczowi. Ma to skłonić odbiorców do postawienia się w sytuacji, którą nakreśla Artystka, aby poświęcić chwilę na przemyślenia  o tym co nas hamuje i czego się lękamy. Słowa “Kiedy przyjdziesz ponownie” są pewnego rodzaju podsumowaniem tego co chce przekazać Artystka, że w końcu zachowa się inaczej, zrobi to czego się bała i co hamowało jej prawdziwe uczucia.

To taka muzyczno – psychologiczna refleksja o obawach przed odrzuceniem, o strachu, czy dane zachowanie nie okaże się dla kogoś śmieszne, czy narzucające się i o dumie, która często nie pozwala nam na zrobienie tego pierwszego kroku.” – wyjaśnia Artystka.

Muzycznie utwór jest balladą, która w kolejnych sekundach nadaje brzmieniu rozpęd. Początkowo piosenka utrzymana jest w delikatnym, balladowym klimacie ale z czasem nabiera coraz większego tempa a aranżacja zyskuje na nowych brzmieniach oraz dynamice. Zmiana dynamiki jest pewnego rodzaju przedstawieniem zmiany jaka dokonuje się po otwarciu się na nowe doświadczenia i zostawieniu strachu w tyle.

Teledysk do piosenki został nakręcony w Toruniu w pięknych letnich sceneriach Muzeum Etnograficznego. Przedstawiony w nim obraz pełen zieleni i wiejskiego klimatu idealnie wpasowuje się w balladowy i delikatny klimat wywołując jednocześnie spokój niosący ze sobą pole do refleksji, do której zachęca Artystka. W teledysku wystąpił też gościnnie aktor Młodego Teatru w Toruniu –  Kubusiek Jagielski, co nadaje mu większego profesjonalizmu pod względem aktorskim.

Dominika Sztonyk to pochodząca z Torunia śpiewająca studentka psychologii, która w swojej twórczości opowiada o relacjach, uczuciach i poszukiwaniu swojej drogi. Artystka jest też autorką swoich tekstów, co nadaje jej jeszcze większej artystycznej autentyczności. Oprócz muzyki Dominika szkoli się również w kierunku aktorstwa, co na pewno przydaje się przy kręceniu emocjonalnych, mających pokazać prawdziwe uczucia teledysków.

Social media Dominiki:

  • Instagram: domasztyk
  • Facebook: Dominika Sztonyk Artist
  • TikTok: domasztyk