Artysta z rejonu: Gdynia / pomorskie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaPaulina Kowalska, Marcin Piotrowski
  • TekstPaulina Kowalska
  • ProdukcjaSteven
  • ISRCPL96P2300022
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

Rytmiczny, emocjonalny i zmysłowy – Pepi powraca z kolejnym nowym utworem w tym roku!

“Amok” to mieszanka uczuć i dość niecodziennej dla popu aranżacji muzycznej.

Radiowa, popowa piosenka, której melodia sprawia, że bardzo szybko wpada w ucho. Pepi wytrwale pracuje na swój sukces, a jej najnowszy singiel jest tego najlepszym przykładem – to już trzeci w tym roku. Dla skromnej Artystki śpiewanie jest formą ekspresji i wyrażania uczuć. Dzięki swojej twórczości wynosi wnioski ze swojego życia i uczy się na błędach. Nowy utwór to nowa historia, która przytrafiła się wokalistce osobiście. Według niej “Amok” trafnie odzwierciedla wewnętrzne zmieszanie, obawę oraz szaleństwo kryjące się za tą emocją. Tekst opowiada o szukaniu pomocy u drugiego człowieka i potrzebie zrozumienia. Jest nie tylko emocjonalny, ale przede wszystkim bardzo życiowy, dzięki czemu w piosence każdy może odnaleźć cząstkę siebie.

Ja sama, będąc w różnych relacjach, czułam taki amok. Przekraczałam granice, żałując tego co się wydarzyło. Pisząc ten utwór wracałam pamięcią do tych skrajnych momentów. Myślę, że każdy z nas był kiedyś w sytuacji, gdzie emocje przykrywały racjonalne myślenie, gdzie czuliśmy, że nie panujemy nad sytuacją i mówimy rzeczy, wykonujemy ruchy, jakbyśmy byli w transie. O tym właśnie jest ten singiel. Amok jest szaleństwem, które nas nieoczekiwanie dopada i porywa w nieznane. Prowadzi przez zakamarki nas samych, których się boimy i których nie znamy. Pokazuje oblicze, które budzi obawy i niepewność. Można śmiało powiedzieć, że w piosence Amok jest spersonifikowany, ma cechy osoby, która nas ustawia i nami dyryguje. My, pełni strachu przed tą emocją, szukamy ukojenia – dodaje Paulina.

Pepi ma za sobą udział w takich programach jak “Szansa na sukces”, “Dzień Dobry TVN” czy “Dzień dobry, tu Gdańsk”. Uczestniczyła w wielu konkursach muzycznych w Polsce, a w zeszłym roku zaśpiewała na Stadionie Narodowym w ramach akcji Wielkie Granie 2022. Paulina założyła również swój zespół, z którym grała własne utwory na mniejszych i większych scenach w Trójmieście, m.in. w kwietniu zagrali koncert #NaPomocUkrainie organizowanym w Porcie Gdynia. Miała przyjemność wystąpić również na letniej scenie muzycznej “Muszla Music Meetings” w Sopocie. Prowadzi kanał na YouTubie, gdzie publikuje swoje utwory, a wcześniejszy singiel Artystki “Dość” został wyróżniony na liście przebojów Radia WNET, zajmując czwarte miejsce w notowaniu.

Paulina Kowalska jest energiczną wokalistką pochodzącą z Gdyni. Na co dzień pracuje w dziale należności w międzynarodowej korporacji, jednak muzyka stanowi ważną część życia Pepi. W jej życiu nieustannie towarzyszy także ruch: regularnie ćwiczy, tańczy i dba o swoją kondycję fizyczną oraz psychiczną. Należy także do amatorskiej grupy teatralnej Teatru Komedii Valldal, której spektakle grane są na żywo dla publiczności.