Artysta z rejonu: Ruda Śląska / Górny Śląsk / śląskie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaGrzegorz Woś, Arkadiusz Tańcula
  • TekstGrzegorz Woś, Arkadiusz Tańcula
  • ProdukcjaGrzegorz Woś / ZGRYWA
  • ISRCPL96P2300021
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

Życiowy taniec w rapowym stylu – Zgrywa z najnowszym potencjałem na przebój

Zainspirowany znanym hitem utwór “Do tańca kawałek” zapowiada początek nadchodzącej wiosny.

Zgrywa – znany bardziej w środowisku jako Phono, łączy siły z Arkadiuszem Tańculą, popularnym na TikToku raperem, fighterem Fame MMA i aktorem. Producent posiada na swoim koncie 11 złotych płyt. W swojej twórczości stawia na szczerość i autentyczność.

Muzyk nie chce zamykać się tylko na jeden gatunek muzyczny, czego dowodem jest jego najnowszy singiel “Do tańca kawałek”, utrzymany w rapowych klimatach. Zgrywa wykorzystał drillowy charakter utworu, aby stworzyć kontrast i opisać przeżycia miłosne, które mogą dotyczyć każdego z nas. Refren inspirowany był znaną piosenką zespołu Poparzeni kawą trzy – “Kawałek do tańca”. Dzięki temu singiel zyskuje sentymentalny wydźwięk, co również jest kontrastem do treści słów refrenu. Riff gitarowy inspirowany był natomiast utworem Central Cee – “I still need you”.

“Tańczyć trzeba umieć też na życiowym parkiecie” – to motto, którym się kieruje. Dzięki temu nigdy się nie poddaje dążąc do wyznaczonych sobie celów. Spod jego ręki ukazało się ponad 300 produkcji, więc zdecydowanie twórca sukcesywnie rozwija się w aspekcie producenckim, czego efektem jest pomysł na kolaborację z Tańculą, którego w sieci obserwuje ponad pół miliona osób. To idealne połączenie może mocno namieszać na polskim rynku muzycznym.

Najnowszy singiel Zgrywy wyróżnia się na tle wcześniej wydanych przez niego utworów. Zaskakuje zupełnie innym stylem i temperamentem, rzucając świeże spojrzenie na jego twórczość. Poza tworzeniem muzyki Zgrywa zajmuje się też kolekcjonowaniem i naprawą instrumentów muzycznych. Prywatnie z entuzjazmem podchodzi do życia. Jest wesołą i charyzmatyczną osobą, która lubi pożartować i się pozgrywać o czym świadczy sam pseudonim.