Artysta z rejonu: Wielkopolskie / Poznań

Okładka i info

Dane

  • MuzykaWeronika Szymańska, Karol Szot, Krzysztof Lewicki
  • TekstWeronika Szymańska
  • ProdukcjaKarol Szot, Krzysztof Lewicki
  • Premiera23.06.2023
  • ISRCPL96P2300043
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

Po roku od wielkiego sukcesu singla „Pióra” Weronika Szymańska wydaje “Blackburn”!

Urzekający wokal, popowo-alternatywne brzmienie, duży potencjał! Utwór rozkręca się do samego końca.

Niesamowita barwa głosu, delikatny wydźwięk i harmonijna melodia. Weronika Szymańska wydała swój kolejny singiel, który wpasowuje się w klimaty popu i muzyki alternatywnej. Świetna propozycja dla miłośników nieszablonowej twórczości!

„Blackburn” opowiada historię, która jak to w życiu bywa, nie zawsze kończy się happy endem. Z początkiem relacji obie strony angażują się w stu procentach, pojawiają się pierwsze nieśmiałe deklaracje i wielkie słowa, jednak z czasem okazuje się, że dla tej drugiej osoby to był tylko fun i sposób na zabicie nudy. Niestety taka zabawa uczuciami może prowadzić do zranionego serca. Nie polecam – dodaje Artystka.

Weronika Szymańska to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Dwukrotnie brała udział w programie The Voice Of Poland, jednak najbardziej została zapamiętana z bitwy z Krystianem Ochmanem. Doświadczenie zbierała w kilku zespołach, od roku działa jednak pod własnym nazwiskiem. Poprzedni singiel Artystki, “Pióra”, można było usłyszeć w konkursie Debiuty na zeszłorocznym Festiwalu w Opolu. Została wówczas doceniona przez SAWP (Stowarzyszenie Artystów Utworów Muzycznych i Słowno Muzycznych) i uhonorowana nagrodą Stowarzyszenia jako „Najlepszy wykonawca podczas konkursu Debiuty 59 KFPP Opole 2022”.

Weronika dąży do wydania swojej debiutanckiej płyty, na której znajdą się jej poprzednie single. Pracuje również nad nowym materiałem. Dotychczasowe single Weroniki spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród fanów jak i w stacjach radiowych, a także w Internecie, gdzie jej utwory z łatwością trafiły na liczne edytorskie playlisty w serwisach streamingowych.

Artystka najlepiej odnajduje się w muzyce alternatywnej, pop i rock. Uwielbia także zagraniczną muzykę lat 80-tych i 90-tych oraz kolorowe, odjechane makijaże. Jej marzeniem jest zaśpiewać duet z Krzysztofem Zalewskim. Prywatnie jest żoną i mamą, a oprócz śpiewania uwielbia gotować i piec słodkości dla męża.