Artysta z rejonu:

Okładka i info

Dane

  • MuzykaVADEMECUM
  • TekstVADEMECUM
  • ISRCPLC062232688
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaMUGO

Informacje o tym singlu

Radiowy rock and roll. Błyskawicznie wpada w ucho, świetne wokale i porywające refreny!

VADEMECUM DEBIUTUJE W ENERGICZNYM, ROCK AND ROLLOWYM UTWORZE “DALEKO STĄD”

Odnajdź siebie i walcz o marzenia… na rockowo 🙂

To pierwszy singiel grupy Vademecum, pozwalający zajrzeć odbiorcy do własnego wnętrza zapewniając jednocześnie sporą dawkę dobrej energii! Nawiązanie w utworze do spełniania marzeń i odnajdywania prawdziwego siebie może naprawdę dać niesamowitą motywację nie tylko fanom dobrego rocka. Poznajcie nowy rock and rollowy zespół, który z pewnością zamierza namieszać na polskiej scenie pełnej gitar i dynamicznych brzmień!

Nowa, refleksyjna, ale przy tym energiczna i rytmiczna piosenka grupy Vademecum nawiązuje do pogoni za marzeniami, nie poddawania się i walki o to co daje nam szczęście.  “Daleko stąd”  utrzymany jest w gitarowych, rytmicznych brzmieniach klasycznego rocka, jednak w warstwie tekstowej okazuje się nie być tak oczywisty jak inne rock and roll’owe przeboje znane z polskiej sceny muzycznej. Utwór ma bowiem mimo swojego tempa skłaniać do refleksji i nieść za sobą głęboki przekaz, pozwalając przy tym zrozumieć swoje własne potrzeby i zwolnić tempo we współczesnym, pędzącym świecie. 

Piosenka przypomina nam o marzeniach… że nie warto się poddawać i należy dążyć do celu, który się obrało. Utwór skłoni nas do chwili refleksji i walki o to co dla nas ważne, co daje nam szczęście i pozwala odnaleźć się w codziennym biegu i pędzie współczesnego świata.” – wyjaśnia znaczenie swojej piosenki oraz sposób jak należy ją interpretować – zespół.

Teledysk utrzymany jest w formie opowieści o mężczyźnie trwającym w ciągłej rutynie, który z tyłu głowy widzi to, czego tak naprawdę pragnie jego serce. W końcu bohater teledysku decyduje się pójść za jego głosem i postanawia spełnić swoją największe marzenie i potrzebę, co ma być motywacją dla innych i pokazaniem, że każdy może jeśli tylko chce. Wszystko w teledysku przedstawione jest w bardzo dynamiczny sposób co idealnie wiąże się ze współczesnym, pędzącym światem. 

Zespół Vademecum tworzy piątka przyjaciół o bogatym doświadczeniu muzycznym. Każdy z członków muzyką zajmuje się z pasji, a staż każdego z nich liczy aż kilkanaście lat, co przekłada się na niezwykle dojrzałą twórczość i brzmienie. Jest to początek ich kariery, lecz już postawili sobie duże wyzwania, do których zrealizowania dążą z ogromną determinacją. Chcą koncertować spełniając swoje osobiste i muzyczne marzenia, kierując się przy tym zasadą “marzenia się spełniają, ale nigdy tym, którzy tylko marzą”. 

Social media Artysty:

  • instagram: vademecum_official
  • tik tok: vademecum_official
  • facebook: Vademecum