Sylwia Banasik-Smulska to znana ze Studio Accantus Artystka, której covery osiągały milionowe wyświetlenia na Youtube. Głos Belli z Pięknej i Bestii oraz Artystka znana z licznych musicali. Ma ok. 30 tys. fanów na Instagramie, Youtube oraz Facebooku. W teledysku występuje Rafał Jonkisz (ponad 300 tys. na Instagramie), który dodatkowo wesprze promocyjnie tę premierę.

Singiel (Radio)

Posłuchaj więcej naszych singli

Teledysk

Artysta z rejonu: mazowieckie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaAdam Pietrzak, Sylwia Banasik-Smulska
  • TekstSylwia Banasik-Smulska
  • ISRCPL-96P-21-00003
  • DystrybutorAgora
  • WydawcaID Records

Informacje o tym singlu

Połączenie popu, alternatywy i musicalu w rewelacyjnym wykonaniu ze świetnym tekstem.

Do singla powstał teledysk z fabułą oraz udziałem Mistera Polski – Rafała Jonkisza w jednej z głównych ról. Sylwia na potrzeby teledysku odważyła się na skok spadochronowy z Rafałem!

Sylwia Banasik-Smulska po wielkich sukcesach w Internecie, rolach dubbingowych w popularnych produkcjach kinowych i licznych koncertach rozpoczyna swoją solową karierę mocnym uderzeniem! “Fajerwerki” to świetny singiel w popowym klimacie z elementami alternatywy. Doskonały wokal, wyraziste emocje, interesujące partie instrumentalne oraz tekst, który choć z natury jest bardzo pozytywny, to tak naprawdę ma w sobie drugie dno – jest nim tęsknota za szczęściem. To niezwykły debiut, który dla Artystki jest otwarciem nowego etapu w jej działalności artystycznej! 

“Fajerwerki” to tytułowy utwór z nadchodzącej płyty, która powstaje we współpracy z pianistą i kompozytorem – Adamem Pietrzakiem. Artystka zapowiada dużą różnorodność gatunkową, zespoloną świetnymi aranżacjami oraz gitarowymi i smyczkowymi działaniami. Będzie romantycznie, ale także energetycznie i zaskakująco. Krążek ukaże się w przyszłym roku, ale już teraz możemy poczuć, co Artystka planuje – “Fajerwerki” to prawdziwie ognisty początek Jej solowej działalności!

Singiel opowiada o relacji, w której jedna strona chce przysłowiowych fajerwerków. Widzi na nie realną szansę – gdyby tylko dostała znak, rozświetliłaby szarą rzeczywistość i wniosła ogrom radości do takiej znajomości. Utwór można interpretować na wiele sposobów: jako historię, która się wydarzyła i ktoś tęskni za kulminacją emocji lub coś co pozostaje w sferze marzeń. “Będzie dla mnie wielką radością, jeżeli ktoś utożsamiając się z podmiotem, dostanie zastrzyk energii do działania! Kto wie, może w jego życiu rozbłyśnie cała masa fajerwerek? Tego życzę każdemu, kto ich jeszcze nie doświadczył ,lub za nimi tęskni.” 

Do singla nakręcony został fabularny teledysk. Na jego potrzeby Sylwia po raz pierwszy w życiu skoczyła ze spadochronem wraz z doświadczonym w tej dziedzinie Rafałem Jonkiszem. Rafał z kolei zadebiutował w roli aktorskiej. Teledysk warto obejrzeć do samego końca – pełno w nim zarówno romantycznych chwil, energicznych uniesień i ciekawego, zaskakującego zakończenia. 

Sylwia Banasik-Smulska popularność zdobyła dzięki milionowym wyświetleniom w Internecie coverowanych przez nią utworów m.in w Studio Accantus, którego główną wokalistką była przez prawie 10 lat. Artystka koncertowała z największymi orkiestrami symfonicznymi w Polsce a jej aksamitny wokal można było usłyszeć w licznych produkcjach bajkowych oraz musicalach. Użyczyła swojego głosu do polskiej wersji filmu Disney’a – “Piękna i Bestia”, w którym śpiewała partie wokalne Belli, tytułowej bohaterki. Użyczyła też głosu w wielu innych produckjach – m.in. Ralph Demolka, Pokemony w Dżungli, Barbie, a także musicalach takich jak Rodzina Addamsów, Miss Saigon i Evita. 

Prywatnie Sylwia jest na co dzień mamą rocznej Marysi,a jej pasją jest szeroko pojęta sztuka – teatr, musical, taniec i śpiew. 

Social media Artysty: 

  • instagram: sylwia_banasik.smulska 
  • Facebook fanpage: Sylwia Banasik-Smulska 
  • Youtube: Sylwia Banasik-Smulska