Artysta z rejonu: Warszawa / mazowieckie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaMagdalena Lasota, Jarosław Bogusz
  • TekstMagdalena Lasota
  • ISRCPL-96P-21-00001
  • WydawcaID Records
  • DystrybucjaAgora

Informacje o tym singlu

Popowy z elementami alternatywy melodyjny singiel pop

Do singla dostępny jest ciekawy, fabularny teledysk.

Trudny temat, urzekający wokal, mądry i życiowy tekst „o czymś” – tak w skrócie można podsumować singiel „Inferno”. Magdalena Lasota znana z poprzedniej edycji Voice of Poland oraz laureatka konkursu „Twoje 5 minut w RMF FM” rozpoczyna nowy etap swojej działalności artystycznej i otwiera swój muzyczny Pamiętnik! Na początek Artystka dostarcza kompilację historii ludzi, których życie nie głaskało po głowie. Magda w pozostającej w pozostającej w pamięci piosence rozprawia na temat ich losu i zastanawia się „dlaczego jedni mają tak wiele a inni kończą na dnie”… 

Singiel powstawał przez wiele lat – Magda zaczęła nad nim prace 8 lat temu! To kompilacja historii ludzi, którym coś w życiu nie wyszło i w efekcie sięgnęli dna. Artystka postawiła na bardzo przekonujący tekst i przekaz: „Spotykałam różnych ludzi, których dotknęły rozmaite sytuacje i dużo z nimi rozmawiałam.” – wyjaśnia – i dodaje: „Ten singiel jest moją autorefleksją, którą chciałabym zarazić słuchaczy. Pada tam kilka pytań, na które do końca słuchacz nie otrzyma odpowiedzi„.

W “Inferno” usłyszymy o 3 bohaterach, którzy na pierwszy rzut oka są przedstawicielami marginesu społecznego. Z każdą kolejną frazą piosenki, okazuje się, że to jednak pozory. Utwór bezpośrednio uświadamia nam jak łatwo jest kogoś krzywdząco ocenić. „W dzisiejszych czasach mamy łatwość oceniania. Coś nam się podoba klikamy like, nie podoba – dajemy dislike, bez zbędnego namyślania się… a wystarczy czasem po prostu zmienić perspektywę, spróbować postawić się w sytuacji danej osoby, poszukać drugiego dna. Marzę o tym, żeby w ludziach było więcej empatii. Wtedy naprawdę świat będzie lepszy. ” – wyjaśnia przesłanie ze swojego singla Artystka.

Muzycznie mamy tu do czynienia z miksem popu z alternatywnymi brzmieniami. Oprócz wokalu dominująca jest tu obecność fortepianu oraz żywa perkusja wraz z pięknie oplatającymi to wszystko chórkami w akompaniamencie. Jego energia bezpośrednio nawiązuje do tekstu, podobnie jak teledysk, w którym widzimy 3 tytułowych bohaterów oraz Artystkę, która przyjmuje w nim rolę narratora. Warto zwrócić uwagę na przejmujące, fabularne sceny, które przedstawiają historię każdego z bohaterów. W teledysku zwracają uwagę liczne emocjonalne momenty, które budują przejmujący nastrój dla widza: „Nie da się chyba kliknąć „dalej” i przejść obojętnie po tym, co zobaczycie. Chyba, że ma się serce z kamienia”. – dodaje Magda.

Magdalena Lasota jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Posiada barwę głosu, który szlifowała pod okiem największych autorytetów – Elżbiety Zapendowskiej, Mietka Szcześniaka, a także Kuby Badacha.  Godna uwagi jest barwa głosu Artystki, która pozwala jej tworzyć w różnorodnych stylistykach i taka też będzie płyta „Pamiętnik”, która ukaże się na wiosnę przyszłego roku. Artystka zapowiada życiowe teksty z przekazem jednak to, w jakim sposób zdecyduje się na ich przedstawienie jest zaskakujące, także w kontekście zróżnicowania stylu muzycznego każdego z utworów – „Nie lubię szufladkowania” – określa wprost Artystka, czemu da wyraz na swojej płycie.

Artystka na co dzień jest nauczycielką śpiewu i emisji głosu, należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Trenerów Wokalnych. Pasjonuje się też turystyką, jej marzeniem jest odbyć podróż dookoła świata. Dotychczas ukazały się jej 3 single, teraz czuje się gotowa aby dostarczyć cały swój album, a pierwszym krokiem w tym kierunku jest właśnie singiel „Inferno”.

Social media Artysty:

  • instagram: magdalenalasotamusic