Okładka i info

Uczestniczka All Together Now (Polsat), występowała m.in. z Sylwią Grzeszczak podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów i TOP of the TOP w Sopocie.

Dane

  • MuzykaBartosz Zielony (Tabb)
  • TekstBartosz Zielony (Tabb), Dominika Kwiatkowska
  • ProdukcjaBartosz Zielony (Tabb)

Informacje o tym singlu

Wyprodukowany przez Tabba, pop w umiarkowanym tempie i potencjał na debiutancki hit tegorocznej jesieni!

Do singla powstał profesjonalny teledysk w studio.

Ona była Uczestniczką, On jurorem. Poznali się podczas talent-show “All Together Now” w Polsacie a teraz po latach – stworzyli swój pierwszy numer! Dominika Kwiatkowska we współpracy z jednym z najbardziej znanych w Polsce producentów muzycznych – Tabbem –  prezentuje singiel “Potwór” – nowoczesny, współczesny i z rozmachem ale jednocześnie pełen symboliki utwór. To prawdziwie gorący debiut tej jesieni!

Singiel opowiada o walce, którą musimy stoczyć ze swoim własnym potworem, aby zacząć realizować marzenia. Potwór w utworze Dominiki to coś, co nas ogranicza, blokuje potencjał lub paraliżuje strachem. Artystka przygotowała też klip zbudowany na motywach klasycznej tragedii greckiej (jedność czasu, miejsca i akcji). Oprócz jej samej, zobaczymy też tancerzy obrazujących tytułowe Potwory, z maskami w postaci trzech twarzy, symbolizującymi 3 funkcje: chronią przed światem, ukrywają prawdziwe zamiary i budzą strach. W walce z potworami najważniejsze, to potrafić rozpoznawać każdą z masek.

Każdy z nas ma takiego potwora,  o którym śpiewa Dominika. Czasem to wytwór nas samych, ale ich istnienie zawdzięcza się zazwyczaj fałszywym i zawistnym ludziom wokół. Oni właśnie podsycają nasz strach, psują samoocenę i pewność siebie. “Singiel ten obrazuje moment, w którym zdałam sobie sprawę skąd wziął się potwór i jak go pokonać. To swego rodzaju przesłanie dla wszystkich młodych ludzi, którym na drodze do realizacji marzeń i spełniania ambicji stoi tytułowy Potwór. Nie bójcie się marzyć i walczcie o swoje! Gdy zdacie sobie sprawę, co Go napędza, to “Potwór już nie (jest) taki wielki“. – tłumaczy przesłanie wynikające ze swojego singla – Artystka.

Muzycznie “Potwór” to nowoczesny, z rozmachem zaaranżowany utwór przez jednego z najpopularniejszych producentów muzyki pop w Polsce – Tabba, znanego ze współpracy m.in. z Sound n Grace, Natalią Szroeder, Liberem, Sylwią Grzeszczak, Honoratą Skarbek i wieloma innymi gwiazdami. Całość utrzymana została w stylistyce umiarkowanego popu z energicznymi refrenami i doskonale dopełniającymi, opowiadającymi historię Dominiki = zwrotkami. To produkcja, która aspiruje do miana debiutanckiego hitu jesieni, w którym świeżość i świetny wokal Dominiki doskonale dopełniają kunsztu i umiejętności jak i doświadczenia zasłużonego producenta. “Współpraca z Tabbem przebiegła w luźnej i sympatycznej atmosferze , sama piosenka porusza jednak trudny temat” – dodaje Dominika.

Dominika Kwiatkowska od dłuższego czasu świadomie i konsekwentnie dąży do sukcesu jako wokalistka, nieustannie podnosząc sobie poprzeczkę. Miała szansę śpiewać z gwiazdami oraz koncertować na deskach wielkich festiwalowych scen: m.in. Sylwii Grzeszczak podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów i na deskach Opery Leśnej podczas Sopot TOP OF THE TOP Festival w TVN, a także w trakcie trasy koncertowej radia RMF MAXXX i koncertów z innymi Artystami – np. Izabelą Trojanowską. Wystąpiła też jako Uczestnik polsatowskiego talent-show Śpiewajmy razem. All together now”, czego zwieńczeniem jest ten singiel – to właśnie tam poznała się z Tabbem.

Artystka na co dzień jest perfekcjonistką, kocha sport, góry oraz cechuje ją optymistyczne podejście do życia, którą…tylko czasami dopadają Potwory. Wierzy w talizmany – hoduje w kieszeni różową świnkę – Zygmunta, z którą nigdy się nie rozstaje. Kocha życie, kocha ludzi – na co dzień prowadzi zajęcia fitness na trampolinach i zumbę.

Social media Artysty:

  • instagram: dominika_kwiatkowska
  • facebook: dominikakwiatkowskamusic (Dominika Kwiatkowska)