Artysta z rejonu: wielkopolskie / łódzkie / Turek

Okładka i info

Dane

  • MuzykaNatalia Szczypuła
  • TekstNatalia Szczypuła
  • ISRCPL-96P-22-00005
  • WydawcaID Records
  • DystrybucjaAgora

Informacje o tym singlu

Finalistka Voice of Poland, doskonała wokalnie proponuje tym razem utwór alternatywny, przypominający muzykę filmową.

Do singla dostępny jest urokliwy teledysk.

Najnowszy singiel Natalii Szczypuły to utwór w zupełnie innym klimacie. To piosenka niezwykle emocjonalna, poruszająca, a jednocześnie tajemnicza. Można z powodzeniem przypisać ją do kategorii muzyki filmowej. Malowniczości nadaje jej ciepła, przestrzenna warstwa muzyczna, nad którą unosi się hipnotyzujący głos Natalii.

Tym razem tekst napisany został po angielsku – Natalia uznała, że w ten sposób skuteczniej będzie w stanie wyrazić to, co chciała przekazać w piosence. Artystka studiowała wokalistykę na londyńskiej uczelni London Centre of Contemporary Music, j. angielski jest też jej ogromną pasją, dlatego porusza się w nim niezwykle swobodnie. Utwór opowiada o miłości, a artystka za pomocą malowniczych metafor opisuje proces zakochania – zupełnie niespodziewanego, jak huragan w słoneczny dzień, czy słodki sen po przebudzeniu – dosłownie zwalający z nóg. Ekspresyjności dodaje utworowi improwizacja instrumentalna w wykonaniu doskonałego basisty – Żeni Betlińskiego. Za produkcję utworu niezmiennie odpowiada Mateusz Witkowski.

Towarzyszący utworowi teledysk został utrzymany w filmowym klimacie. Ujęcia nakręcono na sali kinowej (Kino Nowe Horyzonty). Autorem teledysku jest Rafał Rudzki (Vintage Sessions). Utwór i towarzyszący mu teledysk ponownie można opisać słowem „glamour”.

NATALIA O PIOSENCE:

Natalia o piosence: „Utwór powstał tak naprawdę bardzo dawno temu, ale początkowo nie miałam na niego pomysłu. Patrząc na warstwę tekstową uznałam, że doskonale sprawdziłby się tutaj klimat filmowy, przestrzenny, otulający. Nasz producent i pianista, Mateusz Witkowski, doskonale zrozumiał moją wizję i stworzył piękną aranżację. Na koncertach, zapowiadając ten utwór, zawsze proszę słuchaczy, żeby zamknęli oczy i pozwolili, by otuliła ich ta muzyka. Myślę, że tak tego utworu słucha się najlepiej.

Dla mnie jest on niezwykle emocjonalny, głęboki. Teledysk miał oddać jego malowniczość – sala kinowa, zachód słońca widziany z okna pociągu, wyśpiewywanie emocji. Mam nadzieję, że każdy znajdzie w utworze coś dla siebie.”

KIM JEST NATALIA SZCZYPUŁA?

Natalia Szczypuła – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, vocal coach. Finalistka The Voice of Poland 11, zwyciężczyni Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2021, w styczniu tego roku otrzymała tytuł “Wokalistki Roku 2021” w wyniku głosowania internautów na portalu Muzykoholicy.com. To wokalistka soulowa, popowa, jazzowa. W swojej muzyce łączy ze sobą różnorodne style, wzbogacając je sporą dawką popowej lekkości. Cechą wspólną jej piosenek są zapamiętywalne motywy – Natalia łączy ambitną muzykę z szybko wpadającymi w ucho melodiami, które każdy może zanucić. To utwory po polsku i po angielsku, zakorzenione w soulowej estetyce, ale jednocześnie bardzo różnorodne, trafiające do szerokiego grona słuchaczy.

Usłyszeć ją można na muzycznych festiwalach w całej Polsce: Vertigo Summer Jazz Festival, Vertigo Summer Blues Festival, Craft Open Wrocław, Sącz Jazz Festival, czy wspomniany wcześniej Ladies Jazz Festival Gdynia. Koncertuje również za granicą, np. w londyńskich klubach (Amersham Arms, The Cube, itd.), w 2019 r. koncertowała w Chinach w ramach „Polish Games – Creative Poland: The Concert”, gdzie u boku Natalii Grosiak (Mikromusic) wykonała utwory z polskich gier komputerowych.

Regularnie publikuje w sieci własne utwory autorskie i planuje wydanie płyty. Obecnie, jej piosenki można usłyszeć na antenie Radia RAM, Radia Wrocław, Wrocław Kultura, Radia Luz, Radia eM 107,6 Fm, RDN Małopolska oraz Radiowej Trójki i Czwórki, oraz TVP i TVN. Jej singiel “Lukier” w listopadzie pojawił się w Dzień Dobry TVN oraz Teleekspresie.

Social media Artysty:

  • instagram: natalia_szczypula