Artysta z rejonu: Wrocław / Dolnośląskie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaNatalia Szczypuła
  • TekstNatalia Szczypuła
  • ProdukcjaWhite
  • ISRCPL96P2200052
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

NATALIA SZCZYPUŁA Z SINGLEM PROMUJĄCYM DEBIUTANCKI ALBUM! - "KONIEC"

Motywujący przekaz w rytmach oldschoolowego funku w duecie Natalii z Mateuszem Krautwurstem!

Natalia Szczypuła to koncertująca po całym świecie wokalistka oraz autorka tekstów i muzyki, która swoją rozpoznawalność zdobyła przede wszystkim dzięki udziałowi w 11 edycji The Voice of Poland, gdzie doszła do samego finału. Jest wspierana przez ogromną liczbę stacji radiowych, portali internetowych i nie tylko, a przede wszystkim przez TVP2, WP.PL oraz Trzeci Program Polskiego Radia (“Trójkę”), a także Radio Wrocław i wiele innych, które objęły jej nadchodzącą płytę (16 grudnia) swoim patronatem. Natalia kojarzona jest z muzyką na najwyższym poziomie, pełną elegancji i odpowiedniego wyważenia. Nowy utwór może więc okazać się kolejnym hitem Artystki, której twórczość okrzyknięto mianem “Glamour pop”!

Nowa piosenka Natalii Szczypuły to duet wykonany wspólnie z jednym z ulubionych wokalistów Artystki – Mateuszem Krautwurstem. Utwór opowiada przede wszystkim o tym, że czasem warto posłuchać głosu serca i zapomnieć o tym co zabiera nam szczęście, wyznaczyć nowe ścieżki i zacząć nimi podążać – do czego zachęca słuchaczy wokalistka. Tytułowy koniec jest więc stanowczą linią oznaczającą jednocześnie początek. 

„Pisząc tekst do piosenki byłam bardzo zmęczona… słowami. Radami. Opiniami. Potrzebowałam odpocząć i wsłuchać się w jeden, jedyny głos bliskiej mi osoby. I w tym wszystkim odnaleźć siebie, zerwać z przeszłością, zacząć kroczyć nową ścieżką. Jest to więc trochę wyraz buntu i pragnienia zmiany. Poszukiwanie wolności. „Koniec” to początek czegoś lepszego”.

Muzycznie utwór jest utrzymany w brzmieniach funku z mocno osadzonym groovem, a wpadające w ucho rytmy idealnie wpasowują się w radiowe klimaty. Połączenie głosu Mateusza z wokalem Natalii nadaje piosence niesamowitej różnorodności i tworzy piękną całość, gdyż idealnie uzupełniają się nawzajem. Dodatkowo tempo utworu stale się zmienia, co nadaje mu dynamiczności, która tworzy bardzo pozytywny vibe.

Już 16 grudnia ukaże się debiutancka płyta Natalii, która została objęta patronatem m.in. TVP 2, WP.PL oraz Radia Trójki, Radio Wrocław i wiele innych. Będzie to historia przedstawiona w trzynastu odsłonach, trzynastu soulowych opowieściach o miłości, zarówno też szczęśliwej, jak i nieszczęśliwej, o muzyce i odrodzeniu. Niekiedy usłyszymy popową lekkość przechodzącą przez jazzowe pasaże, osadzone groovy, nostalgiczne przestrzenie, by ostatecznie dobić do brzegu na fali soulowego rozkołysania.

Natalia Szczypuła już od najmłodszych lat jest związana ze światem muzyki. Wychowywała się w domu, w którym królował gospel, stąd też miłość Artystki do tego gatunku muzycznego oraz soulu. Jazz pojawił się w jej życiu podczas studiów w Wielkiej Brytanii i tak jak pozostałe dwa gatunki zajął specjalne miejsce w jej sercu. Wokalistka koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą, np. wystąpiła w Filharmonii w Szanghaju u boku Natalii Grosiak i stuosobowej orkiestry z Ningbo, w ramach koncertu „Polish Games – Creative Poland: The Concert“.  „Muzyka to całe moje życie – gdy nie koncertuję, to piszę, gdy nie piszę, to uczę śpiewać” – dodaje Artystka. Natalia ma już na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in. jest zwyciężczynią Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2021, otrzymała tytuł “Wokalistki Roku 2021” portalu Muzykoholicy.pl, czy znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej. 

Na co dzień, poza muzyką, Natalia tłumaczy książki, gdyż język angielski to jej druga pasja, w której rozkochała się już podczas studiów. Artystka równocześnie z kierunkiem muzycznym rozwijała się na filologii angielskiej, stąd zamiłowanie do tego języka. Uwielbia też czytać książki, dzięki czemu, jak sama mówi, przychodzą jej pomysły na teksty.

„Nie wyobrażam sobie nie śpiewać. To wewnętrzna potrzeba, bez śpiewania nie umiem funkcjonować. Dla mnie śpiewanie jest trochę jak oddychanie.” – podsumowuje Natalia.

Social media Natalii:

  • Instagram: natalia_szczypula
  • Facebook: Natalia Szczypuła