Artysta z rejonu: mazowieckie / Warszawa

Okładka i info

Dane

  • MuzykaAnielka (Angelika Balcerek), Sedguy
  • TekstAnielka (Angelika Balcerek)
  • ManagementID Records
  • DystrybucjaE-Muzyka

Informacje o tym singlu

Najpopularniejszy utwór Anielki – “Sen” osiągnął obecnie blisko 300 tysięcy wyświetleń na Youtube.

Singiel “Miasto” powstał we współpracy z Sedguy’em, odpowiedzialnym za liczne produkcje powstałe z wytwórnią Magic Records.

Muzycznie singiel to “kobiecy pop” z lżejszymi elementami alternatywy. Emocjonalny, rytmiczny, ale niekoniecznie balladowy. Osią każdego z utworów Anielki jest wpadająca w ucho melodia, która stwarza klimat odpowiedni do różnorakich przemyśleń, prowadząc do szczęśliwego zakończenia.

ANIELKA Z NOWYM SINGLEM “MIASTO”

O życiu w wielkim mieście z perspektywy mieszkańca małej miejscowości w popowym, pełnym przemyśleń utworze.

Anielka czyli Angelika Balcerek proponuje singiel pełen przemyśleń. Czy miasto to spełnienie marzeń? A może nie jest tak pięknie, jak się wydaje? Artystka w popowym, rytmicznym, z elementami alternatywy utworze podtrzymuje swój styl, który określa jako kobiecy pop – emocjonalny, melodyjny, ale niekoniecznie balladowy. Poznajcie nowy temat skłaniający do przemyśleń, który poruszyła w swoim singlu Artystka!

Anielka to młoda wokalistka, która – jak sama mówi – śpiewa z potrzeby serca. Muzyka jest dla niej czymś, co daje szansę na spełnienie – zapewnia wolność i radość. Twórczość Artystki to sposób na wyrażenie myśli i podzielenie się własną historią anonimowej jednostki w wielkim mieście. Aktualny singiel dotyczy tym razem bardzo konkretnie miasta, jako miejsca do życia, w którym niekoniecznie łatwo się odnaleźć.

“Miasto” opisuje doświadczenia człowieka, dla którego pierwotnie wielkie miasto było miejscem licznych możliwości, realizacji wszelkich życiowych planów. Jednak podczas codziennego życia okazuje się, że nie zawsze wszystko kończy się jak na filmach, a miasto uczy pokory, cierpliwości, względem ludzi oraz samego siebie i weryfikuje plany, dążenia do celu. Proza życia. “”Miasto” powstało – wbrew pozorom – z daleka od miasta, albowiem w maleńkim górskim domku. Podczas ferii zimowych, zabrałam ze sobą ukulele i tak mnie naszło żeby przelać te miejskie doświadczenia na papier.” – zdradza Artystka .

Muzycznie singiel podtrzymuje styl Artystki, którym zapoczątkowała swoją działalność artystyczną – określa ją jako “kobiecy pop”. Emocjonalny, rytmiczny, ale niekoniecznie balladowy. Osią każdego z utworów Anielki jest wpadająca w ucho, łatwa do zapamiętania melodia, która łatwo tworzy dla słuchacza klimat do przemyśleń. To właśnie one są drugą, stałą cechą twórczości Angeliki – każdą z piosenek cechuje tematyka, która stwarza pole do dyskusji a Artystka wyraża w niej swoje myśli, początkowo nawet negatywne, ostatecznie zmierzając do pozytywnego zakończenia. Dotychczas największym sukcesem Artystki jest singiel “Sen”, który w serwisie Youtube obejrzano już blisko 300 tysięcy razy. 

Angelika Balcerek jest magistrem prawa. Laureatka licznych, ogólnopolskich konkursów wokalnych – m.in. II miejsce na 46. Ogólnopolskim Festiwalu Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie oraz finalistka konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w 2019 roku, w którym otrzymała także nagrodę dziennikarzy. Oprócz muzyki interesuje się prawem, teatrem, chemią, lubi także pływać.

Social media Artysty:

  • instagram: anielka_ab