Artysta z rejonu: Wielkopolskie / Poznań

Okładka i info

Dane

  • MuzykaAndrew Lane, Jakub Mańkowski
  • TekstCecylia Sobczak
  • ISRCPL96P2200014
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska / InGrooves

Informacje o tym singlu

Ambitny, ale radiowy, popowy z dużą porcją R&B utwór wyprodukowany przez uznanego producenta – Jakuba Mańkowskiego. Mnogość wokali oraz niewątpliwe zdolności wokalne Cecylii są tu słyszalne niemal przez cały utwór.

CECYLIA SOBCZAK “CELLA” DEBIUTUJE W PIOSENCE O KONSEKWENCJACH DZIECIŃSTWA W DOROSŁOŚCI

Popowy z elementami R&B singiel ukazał się wraz z artystycznym klipem, który stanowi bezpośrednie uzupełnienie powstałego z uznanym producentem utworu.

Cecylia Sobczak CELLA debiutuje z singlem tak podkręconym ,jak pokręcone może być dzieciństwo, które niewątpliwie ma wpływ na dorosłe życie. Ambitny utwór zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, będący kwintesencją duszy Artystki ukazanej w tej świetnej popowej ze znaczącą porcją R&B – piosence a wszystko to z artystycznym, odpowiadającym na wiele pytań ujętych w tekście piosenki – teledysku. Poznajcie intrygujący debiut końcówki wiosny!

“Milcząc” to ambitny, popowy z dużą porcją R&B utwór wyprodukowany przez uznanego producenta – Jakuba Mańkowskiego, odpowiedzialnego za przeboje m.in. Sylwii Grzeszczak, Eweliny Lisowskiej czy Justyny Steczkowskiej. Wymagająca, rytmiczna, oparta także o żywe brzmienia aranżacja oraz liczne wokale przeplatające się nieustannie w mniej i bardziej skomplikowanych harmoniach składają się na całość, która pozostaje w pamięci rysując obraz Cecylii jako Artystki nietuzinkowej. Co najmniej tak samo ciekawie jest także w warstwie tekstowej – singiel porusza tematykę dzieciństwa, z którego wiele momentów może odcisnąć piętno w dorosłym życiu. “Ta piosenka to dowód na to, że pewne rzeczy muszą się w życiu wydarzyć, a ludzie namieszać, aby pisać o nich piosenki. Słodko-gorzka historia małej dziewczynki, niczym obraz malowana muzyką i emocjami, które ją ukształtowały, nawet jeśli nikt nie miał pojęcia jak ważną historię dla niej skrywa – a tą dziewczynką jestem ja” – opowiada Cecylia i dodaje: “Wszystko kształtuje nas na te osoby, którymi jesteśmy”. Droga Cecylii do powstania jej własnej piosenki nie była łatwa: “To jest przełom, którego jednocześnie panicznie się bałam, ale zdecydowanie go potrzebowałam” – podsumowuje Artystka.

Cecylia jest w pełni świadoma swojej piosenki:Tym singlem rozpoczynam tworzenie tego, co MI się podoba – swojego świata” i już planuje kolejne zdradzając pierwsze szczegóły co planuje. Na pewno będzie szczerze oraz różnorodnie: “Nowe kawałki będą pełne nowych inspiracji, struktur, zestawienia faktur i kolorów – spodziewajcie się miksu stylistycznego dodatkowo czerpiącego z różnych dziedzin, które mnie otaczają i fascynują.” – wyjaśnia. 

Teledysk do utworu “Micząc” jest jeszcze bardziej artystyczny niż sama piosenka oraz tworzy z nią nierozerwalną całość, odpowiadając na wszelkie pytania, które słuchacz może mieć po przesłuchaniu utworu. Znaczącą rolę w klipie pełni choreografia, którą Artystka opowiada historię, natomiast stylizacja – piękna sukienka, w której występuje i powstała na potrzeby klipu – to projekt samej Cecylii. Nie bez powodu wybrana została też właśnie taka, surowa i dość tajemnicza lokalizacja – “Nagrywaliśmy w lesie, aby uzyskać pewien rodzaj surowości i tajemniczośc, a tę pięknie wyrażają stare drzewa oraz aby nie narzucać tej historii żadnych dodatkowych ram. W końcu jakie może być lepsze i bardziej uniwersalne miejsce na streszczenie czyjegoś życia niż natura?” – wyjaśnia.

Cecylia Sobczak “CELLA” kształci i udziela się muzycznie od dziecka. Chodziła do szkoły chóralnej i śpiewała w chórze, gra na wiolonczeli (stąd ksywka “Cella”) oraz ukończyła szkołę muzyczną II stopnia, a obecnie kształci się na Studium Musicalu Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wzięła także udział w Szansie na sukces Opole 2022. Swoją twórczość Cecylia publikuje na własnym kanale Youtube, gdzie znaleźć można covery oraz jej autorskie teledyski. “Micząc” to jednak pierwszy profesjonalnie zrealizowany singiel z teledyskiem, co stało się możliwe dzięki nawiązaniu przez Artystkę współpracy z wytwórnią muzyczną ID Records. 

W wolnym czasie Cecylia oprócz poświęcania się muzyce uwielbia tańczyć, fascynuje się też K-Popem, trenuje taekwondo a w przyszłości marzy nawet o podróży do Korei, aby poznać tę kulturę z bliska. 

Social media Artysty:

  • instagram: sesill_8
  • tik tok:  sesill_8
  • facebook:  Cecylia Sobczak CELLA