Artysta z rejonu: Wielkopolskie / Gniezno

Okładka i info

Dane

  • MuzykaWeronika Szymańska, Krzysztof Lewicki
  • TekstWeronika Szymańska
  • ISRCPL96P2200018
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska / InGrooves

Informacje o tym singlu

Artystka wystąpiła z tym singlem podczas konkursu DEBIUTY na tegorocznym Festiwalu w Opolu i otrzymała Nagrodę SAWP jako Najlepszy Wykonawca tego konkursu! Singiel zaakceptowało do emisji dziennej m.in. już Meloradio a także regionalne stacje Polskiego Radia (m.in. Kielce).

Piękny, subtelny, urzekający wokalnie melodyjny pop doceniony został już w poprzednich jej singlach wydanych przez Kayax m.in. w Chillizet, Radiu Zet oraz licznych rozgłośniach grupy Polskiego Radia i nie tylko. Bardzo polecamy dać Weronice szansę! 🙂

WERONIKA SZYMAŃSKA Z NOWYM SINGLEM “PIÓRA”

Wystąpiła z nim w tegorocznych Debiutach na festiwalu w Opolu i otrzymała Nagrodę SAWP jako "Najlepszy wykonawca" w konkursie Debiuty 2022 59 KFPP Opole.

Weronika Szymańska powraca z nowym, melodyjnym i urzekającym wokalnie singlem “Pióra”, z którym wystąpiła podczas nadchodzącego festiwalu w Opolu, w ramach koncertu Debiuty. To kolejny singiel wokalistki, która od jakiegoś czasu prezentuje się w miksie muzycznym łączącym elementy popu i alternatywy.

Weronika Szymańska powraca z nowym, melodyjnym i urzekającym wokalnie singlem “Pióra”, z którym wystąpiła podczas nadchodzącego festiwalu w Opolu, w ramach koncertu Debiuty. To kolejny singiel wokalistki, która od jakiegoś czasu prezentuje się w miksie muzycznym łączącym elementy popu i alternatywy.

Weronika Szymańska to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Dwukrotnie brała udział w programie The Voice Of Poland, jednak najbardziej została zapamiętana z bitwy z Krystianem Ochmanem. Doświadczenie zbierała w kilku zespołach, od roku działa jednak pod własnym nazwiskiem. Nowy singiel „Pióra” opowiada o relacji i emocjach dwojga ludzi. “W związkach zdarzają się małe zawirowania ale chodzi o to żeby nie poddawać się przy każdym potknięciu, lecz wspólnie walczyć o lepsze jutro.” – tłumaczy Artystka. Tekst do „Piór” napisała sama, natomiast muzyka powstała we współpracy z Krzysztofem Lewickim, który współtworzył z nią trzy poprzednie single. To właśnie najnowszą jej piosenkę “Pióra” można było usłyszeć w konkursie Debiuty na tegorocznym Festiwalu w Opolu, który odbył się w sobotę, 18.06.2022. Została ona doceniona przez SAWP (Stowarzyszenie Artystów Utworów Muzycznych i Słowno Muzycznych) i uhonorowana nagrodę Stowarzyszenia jako “Najlepszy wykonawca podczas konkursu Debiuty 59 KFPP Opole 2022”.

“Pióra” utrzymane są w stylistyce melodyjnego, emocjonalnego popu. To piosenka pełna pasji, uczuć oraz tekstu, z którym łatwo się utożsamić. Uwagę podtrzymuje też pełen wdzięku głos Artystki, który działa na wyobraźnię słuchacza traktując go z szacunkiem. Teledysk do singla podtrzymuje pozytywny wydźwięk wynikający z utworu. W klipie ukazane są dwa równoległe światy, które się przenikają, nawiązując do tych lepszych i gorszych chwil w relacjach.

Weronika dąży obecnie do wydania swojej debiutanckiej płyty, na której znajdą się jej poprzednie single: „Oddech”, „To nie żart” i „Najpiękniej”, pracuje też nad nowym materiałem. Dotychczasowe single Weroniki spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród fanów jak i w stacjach radiowych, a także Internecie, gdzie piosenki także zostały docenione i z łatwością trafiły na liczne edytorskie playlisty w serwisach streamingowych.

Artystka najlepiej odnajduje się w muzyce alternatywnej, pop i rock. Uwielbia także zagraniczną muzykę lat 80tych i 90tych oraz kolorowe, odjechane makijaże. Jej marzeniem jest zaśpiewać duet z Krzysztofem Zalewskim. Prywatnie niedawno została mamą, więc swój czas wolny poświęca w całości swojej córce. Oprócz śpiewania uwielbia gotować i piec słodkości dla męża.

Social media Artysty:

  • instagram: weronikaszymanska.official
  • facebook:  Weronika Szymańska (weronikaszymanska.official)