Artysta z rejonu: Gniezno

Okładka i info

Dane

  • MuzykaWeronika Szymańska, Krzysztof Lewicki, Karol Szot
  • TekstWeronika Szymańska
  • ProdukcjaKrzysztof Lewicki, Karol Szot
  • Premiera29.09.2023
  • ISRCPL96P2300069
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

Nowy singiel Weroniki Szymańskiej to mocny kandydat na radiowy, popowy hit tej jesieni!

Charakterystyczny wokal Artystki w połączeniu z chwytliwą melodią i urzekającym tekstem.

Najnowszy singiel Weroniki Szymańskiej zdecydowanie należy do czołówki wydanych przez Artystkę utworów. “Wiola” to mainstreamowy i alternatywny pop, który z pewnością trafi w gusta wielu słuchaczy – jest nietuzinkowy i bardzo wciągający!

Utwór „Wiola” opowiada o życiu osoby, która jest na świeczniku. Pomimo pozytywnego wydźwięku, jest w nim też zawarte drugie dno. Z jednej strony tytułowa Wiola pokazuje swoje życie w jasnych barwach w Internecie, jednak z drugiej strony, gdy wyłącza telefon nie zawsze jest tak kolorowo. Ze względu na uzależnienie swoich działań od opinii publicznej, nierzadko musi udawać uśmiech i radość, ponieważ tego się od niej wymaga. Często także wbrew sobie podejmuje się czynności tylko po to żeby przypodobać się innym.

Ja na szczęście nie spotkałam się z narzucaniem mi jakiegoś konkretnego stylu bycia, ubioru czy muzycznego ze strony ludzi, z którymi pracuję ale wiem, że takie rzeczy się zdarzają. Często ludzie z talentem i potencjałem są traktowani jak produkt, który musi się sprzedać i niestety kosztem własnej osoby muszą godzić się na kreowanie swojego wizerunku na taki z jakim sami się nie utożsamiają – dodaje Artystka.

Weronika Szymańska to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Dwukrotnie brała udział w programie The Voice Of Poland, jednak najbardziej została zapamiętana z bitwy z Krystianem Ochmanem. Doświadczenie zbierała w kilku zespołach, od roku działa jednak pod własnym nazwiskiem. Poprzedni singiel Artystki, “Pióra”, można było usłyszeć w konkursie Debiuty na zeszłorocznym Festiwalu w Opolu. Została wówczas doceniona przez SAWP (Stowarzyszenie Artystów Utworów Muzycznych i Słowno Muzycznych) i uhonorowana nagrodą Stowarzyszenia jako „Najlepszy wykonawca podczas konkursu Debiuty 59 KFPP Opole 2022”. Artystka osiąga również regularne sukcesy na edytorskich playlistach Spotify (ponad 2 mln streamów!).

Weronika dąży do wydania swojej debiutanckiej płyty, na której znajdą się jej poprzednie single. Pracuje również nad nowym materiałem. Dotychczasowe single Weroniki spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród fanów jak i w stacjach radiowych, a także w Internecie, gdzie jej utwory z łatwością trafiły na liczne edytorskie playlisty w serwisach streamingowych.

Artystka najlepiej odnajduje się w muzyce alternatywnej, pop i rock. Uwielbia także zagraniczną muzykę lat 80-tych i 90-tych oraz kolorowe, odjechane makijaże. Jej marzeniem jest zaśpiewać duet z Krzysztofem Zalewskim. Prywatnie jest żoną i mamą, a oprócz śpiewania uwielbia gotować i piec słodkości dla męża.

w przygotowaniu