Artysta z rejonu: Gdańsk / Trójmiasto

Okładka i info

Dane

  • MuzykaPatrycja Woźniak, Mateusz Krautwurst
  • TekstPatrycja Woźniak
  • ProdukcjaMateusz Krautwurst
  • ISRCPL96P2300019
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

PATRYCJA WOŹNIAK DEBIUTUJE I TRAFIA DO SERCA SINGLEM “O NIEMIŁOŚCI”

Utwór w spokojnym, błogim i budującym, popowo-soulowym stylu.

Subtelny i ambitny, a jednocześnie z radiowym potencjałem. Debiutancki utwór Patrycji Woźniak “O niemiłości” to połączenie świetnej produkcji Mateusza Krautwursta i głębokiego wokalu.

Piosenka opowiada o poszukiwaniu siebie. Daje nadzieję na lepsze jutro, mówi o tym, że pomimo niepowodzeń i przeciwności losu mamy dosyć sił by pozostać sobą – w pełni spełnionym i szczęśliwym człowiekiem. Soulowe brzmienia przebijają się przez dojrzały i stylistycznie uporządkowany tekst, wprawiając słuchacza w harmonijny nastrój.

Chciałabym, żeby każdy kto czuje się trochę zagubiony w dzisiejszym świecie, słuchając tej piosenki zrozumiał, że wszystko co się wydarza w naszym życiu jest potrzebne. Nawet jeśli w tym momencie nie jest tak jak sobie wymarzyliśmy, to prędzej czy później wstanie słońce – podsumowuje Patrycja.

Patrycja to wokalistka, która jest uczestniczką takich projektów jak „Tina Turner Show” oraz „TFE Singers”. Brała również udział w projekcie z muzyką zespołu Queen w symfonicznych aranżacjach. W duszy grają jej brzmienia soulowo-funkowe, pasjonuje się również muzyką gospel. Inspiracje czerpie natomiast z różnych gatunków muzycznych, takich jak pop, R&B, wspomniane wyżej soul, funk i gospel czy nawet muzyka rockowa. Artystka planuje wydać różnorodną płytę, aby każdy znalazł na niej coś dla siebie.

Muzyczna przygoda wokalistki rozpoczęła się w czasach dzieciństwa. Jak sama twierdzi, wszystkie swoje osiągnięcia związane z muzyką zawdzięcza rodzicom. Chętnie wraca również w rodzinne strony – to miejsce, w którym tworzy jej się najlepiej.

Artystka ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku na kierunku jazz i muzyka estradowa oraz Autorską Szkołę Musicalową Macieja Pawłowskiego. Jest autorką tekstów i trenerką wokalną. Poza muzyką interesuje się modą i rękodzielnictwem.