Artysta z rejonu: Kraków (małopolskie)

Okładka i info

Dane

  • MuzykaGrzegorz Ryba, Joanna Mądry
  • TekstJoanna Mądry
  • ProdukcjaGrzegorz Ryba
  • ISRCPL96P2300003
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

ADA PREMIEROWO Z NOWYM SINGLEM “PA!”

Artystka stawia na elektroniczny numer, który jest zapowiedzią jej muzycznych planów na ten rok

Ada, czyli Adrianna Dijuk to artystka z dużym doświadczeniem wokalnym, która chce w tym roku rozpocząć regularne wydawanie solowych numerów. Rok rozpoczyna od debiutanckiego singla “PA!”, który jest muzycznie utrzymany w elektronicznych, tanecznych, mainstreamowych brzmieniach. Artystyczny teledysk do utworu zachwyca, a tekst jest odzwierciedleniem emocji, z którymi na pewno utożsamia się wielu słuchaczy. 

 Swoją muzyczną karierę Ada rozwija już od dawna. Pochodząca z artystycznej rodziny aktorów i muzyków wokalistka od dziecka wiedziała, że scena to jej drugi dom. Śpiewu uczyła się pod okiem mamy – Anny Dijuk, która zaszczepiła w niej od dziecka miłość do muzyki. Na co dzień Ada dużo koncertuje, a jej głos możemy usłyszeć na różnego rodzaju eventach, gdzie śpiewa akustycznie w duecie lub ze swoim bandem. Dotychczas prezentowany materiał był wyłącznie coverowy, co ma się zmienić za sprawą solowych numerów nad którymi pracuje.

Singiel “PA!” to bardzo dobrze rokujący numer, utrzymany w świetnej elektronicznej produkcji. Taneczne brzmienia utworu szybko zapadają w pamięć, z pewnością przyciągając uwagę wielu słuchaczy. Tekst utworu jest dla artystki bardzo osobisty, zależało jej również  na tym, aby dużo osób mogło się z nim utożsamić. 

“Od zawsze chciałam, żeby utwór, który pokaże światu odzwierciedlał nie tylko moje emocje i przeżycia, ale także pasował do życia każdego z nas. Myślę, że każdy kiedyś doświadczył toksycznej relacji, w której ktoś zamiast nas wspierać po prostu nas blokował. O tym też jest ta piosenka. O tym ,że każdy z nas ma szansę zacząć od nowa, niekoniecznie z tą samą osobą”

Numer uzupełnia teledysk o artystycznym charakterze. Pojawiły się w nim stylizacje wzorowane na obrazach Tamary Łempickiej. Kolor każdej z nich symbolizuje skrajne emocje z którymi mierzy się bohaterka. 

“Kolejno czerwień – silna, pewna siebie i bardzo emocjonalna, biały – niewinna, grzeczna, może nawet trochę naiwna, niebieski – smutna, zgaszona, stłumiona i zielony – uwodzicielska, kobieca, a jednocześnie wyrachowana”

Na planie towarzyszył artystce jej pies RIO, którego adoptowała w 2022 roku z Ukrainy. Brał on udział również w teledysku, ponieważ ma dla niej ogromne znaczenie. Pojawił się nagle, przypadkowo w bardzo ciężkim okresie dla Ady i był jednym z bodźców, który pozwolił jej  się podnieść. 

Artystkę wyróżnia z pewnością duża siła charakteru, co sprawia, że bardzo dobrze czuje się na scenie. Swoją wrażliwą stronę natomiast pokazuje nam w tekstach. Chciałaby dotrzeć do ludzi poprzez bycie przede wszystkim sobą, ukazując swoje uczucia i przeżycia w utworach. Plany Ady na ten rok są bardzo szerokie! Kolejne single będą regularnie wydawane, a materiał na płytę powoli się tworzy. Muzycznie wokalistka chciałaby zostać w elektronicznych klimatach singla “PA!” z brzmieniem prawdziwych instrumentów. Słuchacze z pewnością mogą się spodziewać dawki dobrej muzyki!

Social media Ady:

  • Instagram: https://www.instagram.com/ada_dijuk/
  • Facebook: https://www.facebook.com/adrianna.dijuk